11 tipů, jak si vytvořit skutečně hygge domov

Hygge – dánské a norské slovo – si našlo místo už i v našem slovníku. Také toužíte mít domov zařízený právě ve stylu pohodového přístupu k životu a hledání krásy v každém okamžiku? K jeho vykouzlení stačí málo. Inspirujte se našimi 11 tipy. 

Správné osvětlení

Obzvlášť na podzim a v zimě nesmíme sílu světla podceňovat. Nemáme však na mysli přímé, zářivé světlo. Asi se shodneme, že to většině z nás příjemné není. Vytvořte si doma útulnou atmosféru pomocí tlumeného světla lampiček nebo světelných řetězů, které spousta z nás vytahuje jen na Vánoce. Jaká škoda! Přidejte už jen pár svíček či světlo z krbu a dokonalá hygge atmosféra je na světě.

Váš hygge koutek

Vytvořte si doma alespoň jedno místo s tou nejkrásnější hygge atmosférou. Stačí třeba křeslo se spoustou polštářků a teplou dekou, kde můžete nerušeně relaxovat. 

Čtenářský seznam

Ve svém hygge koutku můžete relaxovat třeba u knížky. Máte v hlavě spoustu titulů, které byste si rádi přečetli? Sepište je a odškrtávejte si přečtené, je to skvělá motivace. 

Dopřávejte si

Více, co útulnou domácí atmosféru skvěle doladí? Vůně sušenek nebo třeba štrůdlu. Zpříjemněte si pošmourné odpoledne mlsáním, které může být samozřejmě i zdravé. (Co třeba vyzkoušet galetku z kaki?)

Zabalte se

Ponožky, svetry, čepice, šály – to vše je hygge, takže se pleteniny rozhodně nebojte.

Nové tradice

Ať už s přáteli nebo v kruhu rodinném, zkuste si vytvořit nové tradice. Co takhle večer plný deskových her nebo společné sledování oblíbeného filmu?

Spojte se s přírodou

Moderní technologie nás často od přírody odvracejí, proto je třeba na ni nezapomínat a obklopit se jí, co jen to jde. Vydejte se na procházku, sbírat houby nebo si interiér vyzdobte větvičkami, kaštany či třeba šípky. 

Tvořte společně

Jak je to dlouho, co jste vyřezávali dýně, zdobili vánoční věnce nebo vyráběli dekorace z kaštanů? Možná už to pár let bude, ale věřte, že zábava je to stále stejná i v pozdějším věku. Vyzkoušejte to se svými blízkými. 

Teplé nápoje

Je jedno, zda jste v týmu čaj či káva, hrnečky plné horkých tekutin jsou naprosto jasně hygge a nemohou v atmosféře chladných dní chybět. 

Hodiny bez telefonu

Procházení sociálních sítí, sedění u počítače, to nejsou věci, kterými utužujeme vztahy. Zkuste si nastavit hodiny, kdy dáte telefony i laptopy pryč a budete se věnovat jen sobě a svým blízkým. 

Vůně podle období

Skořice, vanilka či cedrové dřevo na podzim a v zimě, svěží květiny na jaře a citrusy či mořský vánek v létě – provoňte si vzduch v bytě esenciálními oleji či difuzéry, které dodají tu pravou domáckou atmosféru. 

[Best_Wordpress_Gallery id=“92″ gal_title=“Hygge“]

Foto: archiv firem, Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *