Café Evžen: česká značka férového eko oblečení

Stylové a přitom udržitelné eko oblečení už není výsadou velkých měst. Nabídka se rozšiřuje a například oblečení české „férové“ značky Café Evžen nově zakoupíte i na e-shopu. Co tato módní značka nabízí?

Kousky od mladých umělců

Výhodou ekologicky šetrných kousků oblečení není jen jejich udržitelnost a soucit s přírodou, ale například také to, že je nemá na ulici každý druhý. Oblečení i doplňky značky Café Evžen se pyšní uměleckými potisky od mladých a talentovaných výtvarníků, grafiků a designérů. To jim dodává punc originality a jedinečnosti a vybrat si můžete potisk přesně podle svého gusta. Motivy totiž odkazují k různým odvětvím. Vše je však samozřejmě k dispozici i v nepotištěné variantě.

Materiály pro atopiky

Trička, tílka i mikiny jsou vyrobená ze 100% organické bio bavlny, což zaručuje, že jsou velice příjemné na nošení. Díky složení bez umělých materiálů jsou vhodné i pro atopiky, kteří mají často problémy s tím, co si vzít na sebe. Produkty z organické bavlny pak ocení i milovníci jakýkoliv sportů. „V podstatě je to taková druhá kůže. Vše vyrábíme v Bangladéši, kde je celý proces výroby pod tou nejpřísnější kontrolou, což dokazuje i velmi ceněný certifikát GOTS. K potiskům používáme pouze ekologicky šetrné barvy na bázi vody, které nezatěžují přírodu a životní prostředí. Tiskneme v Česku starým dobrým a stále nepřekonaným sítotiskem. Díky použitým materiálům se produkty neseperou, udrží si tvar i barvu a také vůbec nežmolkatí,“ popisuje Michal Škoda, zakladatel značky.

Café Evžen nově i s e-shopem

Potisky módních kousků září všemi možnými barvami a jsou na nich motivy, které ocení především kreativní, cílevědomí, svobodní a nespoutaní lidé. Pilotní kolekce, kterou navrhli mladí talentovaní výtvarníci Viktor Kuzník a Markéta Metzová, se už před časem těšila velkému úspěchu na crowdfundingovém portálu HitHit.cz, kde si ji předplatilo nespočet fanoušků udržitelné módy. V tuto chvíli je k zakoupení na novém e-shopu.

Foto: Café Evžen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.