Bojujte proti AIDS se svíčkou Louis Vuitton

Svíčka Louis Vuitton? Těžko si představit luxusnější „pálení“ v zimní sezóně. Nová svíčka I (RED), kterou tato značka právě představila, však představuje víc než doplněk do bytu. Vznikla totiž ve spolupráci s neziskovou organizací (RED) a z každého prodaného kusu putuje 60 dolarů na boj proti AIDS.

Louis Vuitton v boji proti AIDS

Svíčku bojující proti nemoci AIDS vytvořil mistrný parfumér francouzského módního domu Jacques Cavallier Belletrud. Inspirací se mu stala červená barva, která v nás může evokovat emoce jako je láska, svoboda, teplo či čistota. Po zapálení ucítíte ve vzduchu vůni sladkých i pikantních pepřových a květinových tónů mísících se s vůní malin. Vůně by měla vytvářet dojem harmonie, optimismu a potěšení. „Chtěl jsem vytvořit něco, co má silný univerzální charakter a má skutečný smysl. Něco, z čeho je cítit vůně svobody. Výchozí inspirací mi byl květ pivoňky, který má výrazný charakter – jeho vůně je květinová s náznaky koření, dřeva a ovoce. Je to parfém sám o sobě “, vysvětluje mistr Perfumer Jacques Cavallier Belletrud.

Svíčka Louis Vuitton I (RED)

Designová svíčka I (RED)

Na designu svíčky se pak podepsala kreativita Marca Newsona. Nádoba je tvořena ručně litou bílou keramikou, která upoutá originálním vzhledem. Ucho je vyrobeno z přírodní kůže, charakteristické pro značku Louis Vuitton. Bílý vosk je pak volen jako kontrast k ručně malovanému knotu v sytě rudém tónu. Tato barva, která funguje jako vizuální připomenutí organizace (RED) a jejího boje proti AIDS, se objevuje i na podstavci a víku.

Svíčka Louis Vuitton I (RED) je k prodeji v obchodech Louis Vuitton po celém světě a online na louisvuitton.com za 175 €.

Foto: Louis Vuitton

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *