Avokádo na toast i na tělo?

Toasty s avokádovou pomazánkou už nejsou ničím překvapivým ani pro odpůrce zdravé stravy, vzrůstající oblibu zaznamenává i avokádové latté. Tato superpotravina na nás vykukuje ze všech stran, ale možná vás překvapí její další využití – avokádový olej a máslo mají totiž zázračné účinky i na pokožku.

Jak avokádo prospívá tělu?

Fakt, že je avokádo skvělým antioxidantem, je známý. Navíc ale dokáže vyhladit pokožku a poradí si i s vráskami. Je doslova nabitý nejrůznějšími vitamíny a minerály, namátkou můžeme zmínit A, B, C a E, bílkoviny, lecitin či draslík. Jestliže vás trápí nepoddajné a suché vlasy, poradí si olej z avokáda i s nimi. Posílí je a navíc se budou díky němu nádherně lesknout. Kromě toho pak funguje jako přírodní ochrana proti slunečnímu záření. Ještě máte nějaký důvod, proč jej nevyzkoušet?

Avokádová kolekce Lush

Naprosté všestrannosti avokáda si všimla i značka Lush a věnovala mu minikolekci tří produktů, v nichž hraje tato superpotravina důležitou roli. Kondicionér pro mytí vlasů Avocado Co-Wash obsahuje čerstvé avokádo, extra panenský olivový olej a jablečný ocet. Na vlasy je jemný, nezbavuje je přirozeného ochranného mazu a krásně je ovoní ovocem. Svou pokožku pak můžete rozzářit pomocí samokonzervační Ocean Salt s vůní soli a citrusů. Odstraní odumřelou kůži, přidá pořádnou dávku minerálů a avokádové máslo a kokosový olej se postarají o krásně hedvábný výsledek. Na závěr kůži „pohlaďte“ hydratační směsí banánu, avokáda, ovesného mléka a různých druhů másel obsažených v produktu King of Skin. Zní to jako báječná snídaně, ale jásat bude tentokrát vaše pokožka.

Foto: Lush

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *