5 zlatých pravidel pro pleť bez akné

Přemýšlela jste někdy nad tím, jak by se vám žilo bez otravných pupínků, které se na vás zlomyslně smějí vždy, když pohledem zavadíte o zrcadlo? Možná jste boj s akné vzdala, protože žádná ze „zázračných“ metod nefungovala. Navíc jste utratila majlant za přípravky všeho druhu, a ty v lepším případě neudělaly vůbec nic. V tom horším se stav vaší pleti ještě o něco zhoršil a vám, kromě provětrané peněženky, zbyly oči pro pláč. Udělejte za tím tlustou čáru a na dosavadní špatné zkušenosti zapomeňte. Začněte se řídit následujícími doporučeními – garantujeme vám, že již brzy budete na akné pouze vzpomínat!

1. Omezte líčidla a nechoďte s nimi do postele

Pamatujte, že make-up a líčidla vaší pleti vůbec neprospívají. Máte-li možnost je nepoužívat, udělejte to. Anebo je alespoň omezte. A nikdy se nezapomeňte důkladně odlíčit, byť jste unavená a sotva udržíte oči. Důkladné čištění (ráno a večer) projevy akné zmírní a zároveň slouží i jako prevence. Spoustu času ušetříte používáním vhodně zvoleného čisticího prostředku. Skvělou volbou jsou micelární voda pro aknózní pokožku Sébium H2O od Biodermy a či pěnivý gel Sébium Moussant téže značky.

2. Nesahejte si na tvář špinavýma rukama

Máte-li nutkání sahat si každou chvíli na tvář, dbejte na absolutní čistotu rukou. Jinak si na ní zbytečně zanesete bakterie a podpoříte tvorbu akné. Vzhledem k tomu, že udržet dlaně po celý den v absolutně čistém stavu je prakticky nemožné, snažte se dotyky omezit.

3. Přestaňte si pupínky vymačkávat

Nepochybujeme o tom, že kdykoliv se na tváři objeví zarudlý bolák s bílou špičkou, nemůže se dočkat, až jej vymáčknete. Jenomže právě tím se zasloužíte, aby léčba akné probíhala zase o něco déle. V horším případě vám po neodborném zásahu na obličeji zbude jizvička. Stojí vám to za to? Akné se zkrátka nemačká!

4. Nepodceňujte složení kosmetických přípravků

Ať už si na tvář chystáte „napatlat“ cokoliv (ovšem raději na ni toho moc neaplikujte…), vždy si důkladně přečtěte složení daného kosmetického přípravku. Vyhněte se používání vysušujících produktů, které paradoxně přispívají k nadprodukci mazu. Pokud si s výběrem nevíte rady, poraďte se s odborníkem (dermatologem). Dobře hodnocený krém na akné opět najdete v produktové řadě Sébium od Biodermy.

5. Snažte se žít zdravě

Na otázku, jak se zbavit akné, neexistuje univerzální odpověď. Dodržování základních pravidel hygieny je jistě dobrý začátek, ale stoprocentního výsledku dosáhnete pouze v případě celkové změny životního stylu. Neváhejte proto s úpravou jídelníčku a vyřaďte z něj jídla s obsahem rafinovaného cukru a nezdravých tuků. Dopřávejte si pravidelný pohyb, vyhýbejte se stresu a přestaňte si z pupínků dělat vrásky (protože těch se nezbavíte). Jakmile se vám to podaří, pocítíte ohromnou změnu k lepšímu.

Komerční článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *