5 tipů, jak vybrat parfém Bruno Banani přesně pro vás

Zatímco někdo nosí stále stejný parfém celý život, my ostatní se alespoň čas od času rozhodneme pro změnu. Výběr vůně je ale dlouhou cestou, která se odvíjí nejen od aktuální nabídky, ale i naší nálady, preferencí nebo třeba ročního období. Trávíte hledáním parfému až příliš mnoho času a dělá vám problém se v bohaté nabídce, kterou se pyšní značky jako například Bruno Banani, zorientovat? Příště vám pomůže těchto pět tipů.

1. Pusťte se do průzkumu

Snažte se toho o parfémech zjistit co nejvíce –⁠ jaké jejich typy jsou k dostání, jaké tóny jsou často používány a jaké vám voní nejvíce. Možná právě ve složkách parfémů, které už jste vyzkoušeli, objevíte společného jmenovatele.

2. Najděte tu správnou koncentraci

V souvislosti s vůněmi se často setkáte se zkratkami jako EdP a EdT, které značí koncentraci vonných složek. Čím vyšší koncentrace je, tím silnější je vůně a tím delší je i její výdrž, což se ale odráží také v ceně. Nejvyšší koncentrací vonných složek se pyšní parfém, následuje eau de parfum (EdP), eau de toilette (EdT) a poté eau de cologne, která vydrží vonět nejkratší dobu. 5 tipů, jak vybrat parfém Bruno Banani přesně pro vás

3. Zkoušejte vůni na kůži

Vůně je jednou z věcí, které se vyplatí vyzkoušet na vlastní kůži. Na každém z nás totiž ten stejný parfém bude vonět trochu jinak. Vůni naneste na zápěstí a nechte pár minut rozvonět. Nejprve ucítíte hlavu parfému, která však poměrně rychle vyprchá. Poté se rozvinou tóny srdce, po několika hodinách ucítíte základ parfému. Při zkoušení to také nepřehánějte a nečichejte k více než pěti vůním.

4. Zamyslete se nad příležitostí

Vybíráte parfém na každodenní nošení, nebo spíše na speciální příležitosti? Chcete jej používat v létě, nebo se blíží zimní období? To vše při hledání zohledněte. Pro běžné nošení například do práce se tolik nehodí těžké a výrazné vůně, které by mohly dráždit okolí, na večer si však tyto vůně dovolit můžete.5 tipů, jak vybrat parfém Bruno Banani přesně pro vás

5. Vybírejte podle sebe

Nenechte se při výběru ovlivnit reklamou nebo názorem partnera či kamarádky. Vůně musí vonět především vám a měla by také do jisté míry odrážet váš životní styl a povahu. Díky tomu budete flakonek brát do rukou skutečně rádi a s vůní se budete cítit maximálně přirozeně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.