Tip blogerky Terezy: Sprchový peeling se solí a bahnem z Mrtvého moře Manufaktura

Přiznám se, že jsem přes zimu obrušování kůže docela flákala, a moc se mi do této procedury nechtělo. Jak je ale ve vzduchu cítit jaro, i já mám pocit, že ze sebe musím sundat starou kůži a užít si ten pocit krásně jemné čisté pokožky. Na trhu je spousta peelingů, jako by se s nimi roztrhl pytel. Já vsadila na oblíbenou českou značku Manufaktura a jejich zjemňující peeling se solí a bahnem z Mrtvého moře. Manufaktura vyrábí velice kvalitní produkty a jelikož jsem vyzkoušela téměř celou řadu Mrtvé moře, tak mě nepřekvapilo, že i tento produkt je výborný.

Peeling z české Manufaktury

Peeling obsahuje sůl a bahno z Mrtvého moře, čisticí kaolin, regenerační panthenol, zvláčňující glycerin a meruňková jádra. Vůně je velice jemná, což bude plus pro ty z vás, které nemáte rády příliš parfemovanou kosmetiku, a je tedy vhodný i pro citlivou pokožku. Peeling se nanáší ve sprše na mokrou pokožku krouživými pohyby. Vytvoří trošku pěny, takže aplikace je příjemná. I když by se zdálo, že peeling bude na bázi soli, není tomu tak. Exfoliační částečky v tomto peelingu jsou meruňková jádra, což já osobně vidím jako plus. Tím pádem stačí málo produktu, protože se nerozpouští v kontaktu s vodou. Můžete si tak pokožku obrousit přesně tak, jak potřebujete a jak je vám příjemné. A to u mě znamená dost.

Dokonale jemná pokožka

Pokožka je po použití jemná, hladká a připravená na další péči , v mém případě na tělové mléko. Na to nezapomínejte, péče je po tomto kroku velice důležitá. Navíc pokud chcete použít některý samoopalovací přípravek, je peeling téměř nezbytný.

A jak často peeling používat? Kůže se obnovuje po dvou až třech týdnech a peelingem jí dost pomůžete, ale samozřejmě můžete i častěji. Každý to na sobě pozná nejlépe sám. Jelikož je tento peeling sprchový, můžete jej používat denně, jen ne tak důkladně jako jsem ho aplikovala já, spíše jako klasický sprcháč.

1 komentář

  1. Mám z tohto radu bahno a používam ho hlavne ako masku na pleť. Zdá sa mi dobrá, pleť je viditeľne čistejšia a upokojená, no čierne bodky nedokáže zlikvidovať.
    Bianka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *