Tip blogerky Terezy: Sprchový peeling se solí a bahnem z Mrtvého moře Manufaktura

Přiznám se, že jsem přes zimu obrušování kůže docela flákala, a moc se mi do této procedury nechtělo. Jak je ale ve vzduchu cítit jaro, i já mám pocit, že ze sebe musím sundat starou kůži a užít si ten pocit krásně jemné čisté pokožky. Na trhu je spousta peelingů, jako by se s nimi roztrhl pytel. Já vsadila na oblíbenou českou značku Manufaktura a jejich zjemňující peeling se solí a bahnem z Mrtvého moře. Manufaktura vyrábí velice kvalitní produkty a jelikož jsem vyzkoušela téměř celou řadu Mrtvé moře, tak mě nepřekvapilo, že i tento produkt je výborný.

Peeling z české Manufaktury

Peeling obsahuje sůl a bahno z Mrtvého moře, čisticí kaolin, regenerační panthenol, zvláčňující glycerin a meruňková jádra. Vůně je velice jemná, což bude plus pro ty z vás, které nemáte rády příliš parfemovanou kosmetiku, a je tedy vhodný i pro citlivou pokožku. Peeling se nanáší ve sprše na mokrou pokožku krouživými pohyby. Vytvoří trošku pěny, takže aplikace je příjemná. I když by se zdálo, že peeling bude na bázi soli, není tomu tak. Exfoliační částečky v tomto peelingu jsou meruňková jádra, což já osobně vidím jako plus. Tím pádem stačí málo produktu, protože se nerozpouští v kontaktu s vodou. Můžete si tak pokožku obrousit přesně tak, jak potřebujete a jak je vám příjemné. A to u mě znamená dost.

Dokonale jemná pokožka

Pokožka je po použití jemná, hladká a připravená na další péči , v mém případě na tělové mléko. Na to nezapomínejte, péče je po tomto kroku velice důležitá. Navíc pokud chcete použít některý samoopalovací přípravek, je peeling téměř nezbytný.

A jak často peeling používat? Kůže se obnovuje po dvou až třech týdnech a peelingem jí dost pomůžete, ale samozřejmě můžete i častěji. Každý to na sobě pozná nejlépe sám. Jelikož je tento peeling sprchový, můžete jej používat denně, jen ne tak důkladně jako jsem ho aplikovala já, spíše jako klasický sprcháč.

Přečtěte si také:

1 komentář

  1. Mám z tohto radu bahno a používam ho hlavne ako masku na pleť. Zdá sa mi dobrá, pleť je viditeľne čistejšia a upokojená, no čierne bodky nedokáže zlikvidovať.
    Bianka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.