TIAMI: první česká značka, která vyrábí šperky z laboratorních diamantů

Třpytivý, dechberoucí, okouzlující, takový je pravý diamant. Myslíte, že laboratorní diamant nedosahuje stejné kvality, vzhledu a brilantnosti? Omyl! Má stejné unikátní vlastnosti, za jehož výrobou se skrývá čistý příběh, než jak je tomu u těžebních diamantů. TIAMI klade důraz na kvalitu, životní prostředí i lidská práva, proto se rozhodla jít cestou laboratorních diamantů.

Za krásou laboratorních diamantů

Vyrábět diamanty v laboratoři se na první pohled může zdát jako umělá záležitost. Opak je však pravdou. Jsou zcela identické po vizuální, chemické a strukturální stránce. Od těžených diamantů jsou k nerozeznání. Světlo se v nich odráží a láme stejným způsobem, takže jim na třpytu a brilantnosti nic neubírá. Dosahují nejvyšší kvality 2A. Tohoto stupně dosáhne pouhé 1 % přírodních diamantů. Jejich velkou výhodou je, že jsou šetrné k životnímu prostředí, jelikož jejich výrobou netrpí příroda. Za výsledkem stojí zodpovědná práce, při které nejsou nikomu upírána lidská práva, jak tomu bohužel velmi často bývá při jejich těžbě. Diamanty z laborky si získaly popularitu u slavných osobností jako jsou Lady Gaga, Beyoncé nebo Rihanna. Do jejich výzkumu investuje své finanční prostředky i Leonardo DiCaprio

Brilantnost bez lidského utrpení

Gabriela Dědičová, zakladatelka značky TIAMI, pracuje v oboru s diamanty již přes 10 let. Po narození syna přehodnotila své priority vztahující se k životnímu prostředí, jelikož jí záleží na tom, v čem bude vyrůstat nová generace. Práce s diamanty ji naplňuje, proto tento obor nechtěla opustit, přestože věděla, že aktuálně nekoresponduje s jejími názory ohledně životního prostředí. Získala však informace o laboratorních diamantech, které, po bližším prostudování, zahrnula do svého podnikání a zcela se odprostila od těžebních. „Ve špercích používáme laboratorně pěstované diamanty, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou šetrnější k naší planetě. Dárkové krabičky vyrábíme z biologicky plně odbouratelného materiálu jako je kukuřičný, bramborový škrob či cukrová třtina. Tiskneme si je sami na 3D tiskárně. Používáme certifikáty pravosti, které jsou vyráběné z recyklovaného plastu a také přepravní obaly jsou vyrobené z plně recyklovatelného materiálu,“ říká Gabriela Dědičová o diamantech a způsobu ochrany přírody při výrobě dárkových krabiček.

Šperky na e-shopu TIAMI 

E-shop TIAMI spolupracuje s českými designéry šperků, kteří dodávají konečným výrobkům na unikátnosti. Byť se vám diamanty líbí, ale vaše morální postoje nedovolují je vlastnit, nyní máte skvělou příležitost k jejich koupi. S TIAMI si vyberete z náušnic, přívěsků náramků nebo ze snubních a zásnubních prstenů.

Foto: Tiami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *