Řekla ANO! První svatební kolekce Sophistic by Veronika

Romantická, originální, dechberoucí – první „sophistikovaná“ svatební kolekce nesoucí příznačný název Řekla ANO mění sny malých holčiček o dokonalých svatebních šatech ve skutečnost. A stejně jako snad všechny povedené kolekce ji provází zajímavý příběh její autorky Veroniky Štěrbové.

Netradiční romantika

Sněhově bílé šaty s bohatou sukní a korzetem v kolekci nehledejte. Veronika Štěrbová popustila uzdu fantazii, nabrala inspiraci z haute couture přehlídek a vdechla život šatům nesmírně romantickým, ženským a něžným, které však zaujmou svou nevšedností. Vše začíná už barvami. Bílá je zde důležitým prvkem, ale jeden model svatebních šatů je zcela černý, jiné zdobí nádechy starorůžové.

Inspirativní období

Inspirace přichází často nečekaně, navzdory našim plánům a očekáváním. A podobně tomu bylo i u autorky kolekce Veroniky Štěrbové. „První myšlenky a inspiraci jsem začala sbírat už v březnu. Tehdy jsem musela prakticky ze dne na den přestat pracovat a mít klidový režim, jelikož se moje dcera rozhodla drát se na svět o měsíc dříve. A tak jsem svoji touhu po tvorbě uspokojovala alespoň studiem nejnovějších haute couture kolekcí,“ vysvětluje návrhářka. „Precizní zpracování, ručně vyšívané krajky a kilometry látky na jediném modelu mě vedly ke skicáku. A tak jsem prakticky celý měsíc až do porodu sbírala své nové nápady do šuplíku,“ dodává.

Řekla ANO

Po porodu pak Veronika dostala tu pravou chuť novou kolekci, která by vyjádřila její aktuální pocity naprostého štěstí, vytvořit. A svatební kolekce se nabízela i z toho důvodu, že dovoluje návrhářům mnohé. „Začala jsem procházet skici ze šuplíku, přikreslovat další a hledat materiály. Během léta vzniklo 5 solitérních modelů, které spojuje moje láska, štěstí, lehkost bytí. A také úchvatný materiál v podobě hedvábného šifonu s vetkávanou lurexovou nití a bavlněného atlasu s třpytivou úpravou,“ popisuje tvorbu Veronika. Název kolekce Řekla ANO pak odkazuje na to, že ačkoliv o svatebních šatech snila spousta z nás už od dětství, až po vyslovení slůvka ANO se stávají skutečností.

Foto: Sophistic by Veronika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *