Proč se vyplatí používat tělové peelingy?

Určitě jste to již slyšeli mnohokrát: pravidelná exfoliace je pro krásu pokožky naprosto stěžejní. Proč tomu ale tak je a jaké benefity používání tělového peelingu vlastně přináší? Podívejte se na 5 hlavních důvodů!

1. Zbavíte se odumřelých kožních buněk

Kůže se neustále zbavuje odumřelých buněk, tělové peelingy jí v tom mohou výrazně pomoci. Tím, že je pomocí nich odstraníte, necháte vyniknout zářivou a zdravou pokožku pod nimi. 

2. Zajistíte pokožce lepší hydrataci

Odstranění odumřelých buněk umožní pečujícím produktům proniknout hlouběji do pokožky a zlepšit tak její hydrataci. A tento účinek pocítíte okamžitě – vaše kůže bude hladší a jemnější. 

3. Vyčistíte ucpané póry

Pokud vás trápí pupínky například na zádech a v oblasti dekoltu, i zde bude peeling nápomocný. Dokáže totiž pokožku hloubkově vyčistit a otevřít ucpané póry, díky čemuž vzniku akné předejdete. 

4. Podpoříte krevní oběh

Aby peeling správně fungoval, je třeba pokožku produkty s abrazivními částečkami masírovat. Tím si nejen zajistíte zářivý vzhled pleti, ale zároveň také podpoříte krevní oběh. 

5. Užijete si relaxační zážitek

Kosmetické produkty by nám nejen měly pomáhat vypadat lépe, ale také se tak cítit. A to je přesně případ i tělových peelingů. Už masírování pokožky je velmi příjemnou záležitostí, její následná sametová hebkost pak ještě podpoří úžasný pocit. 

Jak vybrat ideální tělový peeling?

Tělových peelingů je k dostání celá řada a v nabídce je má prakticky každý obchod s kosmetikou. Vybírat je můžete podle typu abrazivních částic, kterými se starají o exfoliaci. Oblíbené jsou například cukrové peelingy, kávové či solné, často se setkáte i s peelingy s rozemletými jadérky například meruněk. Existují však i peelingy využívající k exfoliaci kyseliny. Ty oceníte třeba v případě velmi suché pokožky, nebo naopak té citlivé, pro kterou by abrazivní částečky mohly být až příliš drsné. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *