Proč muži nosí náušnice?

V dnešní době již nosí náušnice více mužů než v uplynulých letech. Podobně jako u jakýchkoliv doplňků, které lidé nosí, si muži myslí, že díky náušnicím budou elegantnější a také vynikne jejich osobnost. Před několika desítkami let bránily některým lidem kulturní zvyklosti v tom, aby určité doplňky nosili. Moderní civilizace nám však umožnila vybírat si svůj módní styl podle vlastních představ. To, co lidi v dnešní době zajímá především, je z čeho jsou náušnice, které nosí, vyrobeny a jaká je jejich kvalita. Dále je pro ně důležité, jak vypadají a jak zapadají do jejich stylu. Proto je dnes již mnohem běžnější, že potkáte muže, který má na sobě náušnice.

Proč muži nosí náušnice?

1. Moderní trend

Muži, kteří se nadšeně zajímají o nejnovější módu a rádi tráví čas mimo domov, nosí náušnice téměř pořád. Když si k nejnovějšímu módnímu kousku oblečení vezmou náušnice, jež odpovídají jejich vkusu a preferencím, cítí vnitřní pýchu.
Mimochodem širokou škálu stylů, jako jsou např. plugy, náušnice obsahující kamínky ze zirkonie, magnetické náušnice či klipsy, najdete na Trendhim.cz.

2. Symbol společenského postavení

Náušnice vyrobené ze zlata, stříbra a diamantů jsou vzácné a není tak snadné je sehnat. Vzhledem k jejich ceně si je navíc mnoho lidí nemůže ani dovolit. Když pak někdo takové náušnice nosí, ukazuje tím, že je v postavení, kdy si může dovolit pořídit si ty nejluxusnější doplňky na světě. Lidé s vysokými příjmy si nepořizují špičkové, kvalitní náušnice jen jako ozdobný prvek, ale také jako výhodnou investici. Pokud se někdy ocitnou ve finanční tísni, mohou tyto velmi cenné náušnice použít na získání finančních prostředků, protože vědí, že cena těchto šperků půjde neustále nahoru. Těžko najdete zlatý řetěz, který by během let ztratil svou hodnotu. Proto je investice do šperků u bohatých mužů celkem běžná.

3. Znak rebelie

Někteří muži mají pocit, že nošením náušnic se z nich stanou rebelové. Toto přesvědčení má své kořeny již v dětství, kdy malí chlapci věří, že když se budou proti rodičům bouřit, naštvou je tím a budou mít poslední slovo. Mnoho výzkumů již prokázalo, že drtivá většina mužů, kteří nosí náušnice stud, si nechala propíchnout uši na střední škole buď z osobních důvodů, nebo pod vlivem spolužáků. Pokud se muži chovají jiným způsobem, než od nich očekává společnost, pro mnoho z nich je to určitým způsobem osvobozující pocit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.