Pozvánka: Vernisáž Dávida Kurňavky Are You Mine?

Zima oficiálně skončila a je načase vyrazit ven! Pro všechny milovníky umění tu máme jeden zajímavý tip – Dávid Kurňavka, mladý a talentovaný slovenský výtvarník, představuje svou první sólo výstavu Are You Mine. Podívat se na ní můžete už ve čtvrtek 23. 3. 2017 od 19:00 v The Chemistry Gallery v Praze.

Příběh symbolů

Dávid Kurňavka ve svých obrazech nabádá diváka sledovat příběh, který se zdánlivě odehrává na pozadí. Je rozmanitě vyprávěn skrze dvojznačné i jasně rozpoznatelné symboly, jako součást dnešní digitální kultury. Na první pohled dominantně vyobrazené madony zde nejsou přímé aktérky konkrétního příběhu, ale naopak jen jeho součástí. Stávají se tak patronkami daných situací, jsou zasaženy jejich vyústěním a nastávající rozhřešení či jisté smíření je naznačeno v lehkých konturách a divákovi je tak dáván prostor rozhodnout o jejich emocích.

Lovec talentů

Majitelem galerie moderního umění The Chemistry Gallery je Petr Hájek. V loňském roce otevřel i designový concept store The Chemistry Design Store. Zastává současně pozici uměleckého ředitele na Czech Design Weeku, který se letos koná 8.-14.5.2017 v DUP 36 na Národní třídě v Praze. Za dobu své působnosti Petr Hájek objevil a představil veřejnosti desítky začínajících mladých umělců. Za osm let fungování The Chemistry Gallery připravil téměř sto výstav. Jeho galerie za svůj koncept podpory umělců nejmladší generace získala cenu Art Prague Young Award na uměleckém veletrhu Art Prague. V loňském roce se s The Chemistry Gallery účastnil výběrových veletrhů The Solo Project ve švýcarské Basileji a veletrhu ART.FAIR v Kolíně nad Rýnem. V letošním roce představil v březnu na prestižním veletrhu Volta NY v New Yorku českého malíře Tomáše Němce.

1 komentář

  1. […] první autorské výstavě Are You Mine? v The Chemistry Gallery přichází mladý výtvarník Dávid Kurňavka s výstavou novou. Nese […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.