O své tělo musíte pečovat. Znáte výhody parní lázně?

Saunu asi známe všichni – a když přidáme parní generátor, vznikne parní kabina. Tedy, ono to v praxi tak jednoduché není, ale pro představu o tom, co parní lázeň je, to funguje docela dobře. Jedná se ve své podstatě o saunování v páře.

Parní kabina a vliv na zdraví

Byli jste někdy v deštném pralese? Tak úplně stejné podmínky jsou i v parní lázni. Ale bez papoušků, bez hadů a pavouků. Teplota kolem 35 – 45 °C a vlhkost vzduchu až 100 %. To je celkem příjemná představa, co říkáte?

Parní lázně byly oblíbené již ve starém Řecku a Římě. Historicky se tedy jedná o součást wellness, která je stará tisíce let. A jako taková přežila ve svém principu až do současnosti. Pokud plánujete domácí wellness, bez parní kabiny se neobejdete.

Římská parní lázeň

Technicky se jedná o parotěsnou kabinu, do které výkonný parní generátor vhání parní mlhu, kterou pak vdechujete a jste jí obklopeni. Speciální kontrolní systém parní lázně pak zajišťuje, aby se udržovala stálá a optimální teplota prostředí, protože jen zvýšení o 2 – 3 stupně pak znamená pro uživatele pocit přílišného horka.

Vlhko a teplo parní lázně významně prospívá lidskému tělu a má prospěšné léčivé účinky:

  • Relaxuje a navozuje pocit uvolnění
  • Pomáhá léčit dýchací potíže, působí dobře na horní cesty dýchací
  • Léčí astma a revmatismus
  • Regeneruje organismus
  • Pomáhá při poruše spánku
  • Udržuje v kondici cévní systém a srdce
  • Čistí a otevírá póry, odstraňuje odumřelé buňky a zanechává hebkou kůži
Caldarium umožňuje nastavit různé teplotní režimy

Parní kabiny bez kompromisů

Navrhujeme a vyrábíme parní kabiny už několik let, takže se na nás můžete spolehnout – ať už přemýšlíte nebo plánujete malé či velké wellness. Pro domácí wellness někdy stačí i sauna s parním provozem. S tím, co bude pro vaše potřeby nejvhodnější, vám rádi poradíme.

Někdy je lepší jednou zkusit než stokrát číst. Proto nabízíme k nezávaznému vyzkoušení vymazlenou parní kabinu v našem wellness Showroomu. Najdete nás v Praze – Uhříněvsi.

Více informací a kontakty najdete na www.wellness-vision.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *