Nový trend v oblasti mytí vlasů: vyzkoušejte low shampoo

Vlasy jsou naší ozdobou. Jsou to první, čeho si člověk na druhém všimne. A právě proto jim spousta žen i mužů věnuje velkou péči. Ale ne vždy se péče odrazí v jejich kvalitě, a ne vždy je čas na to starat se o vlasy důkladně. Low shampoo trend však tyto možnosti nabízí. 

Jak šetřit své vlasy?

Krásné vlasy, šetrnost k přírodě a efektivita mytí. To všechno přináší low shampoo trend. Low shampoo šampony totiž neobsahují sulfáty, a proto jsou tak šetrné k našim vlasům. Sulfáty v kosmetice pomáhají k tomu, že mycí prostředek krásně pění, avšak mohou dráždit naši pokožku a narušovat strukturu vlasů. Vlasy tedy budeme mít čisté, ale nezdravé. Low shampoo šampony sice nepění tak, jak jsme zvyklí, ale to není potřeba. Vlasy myjí stejně dobře jako klasické šampony, jsou k nim však šetrnější, a ještě je rovnou i hydratují. A čím méně musíme vlasy při mytí oplachovat, tím lépe pro naše vlasy. I samotná voda totiž také dokáže narušovat strukturu vlasu. V případě barvených vlasů to má další výhodu –  čím méně vlasy myjeme, tím déle vydrží i barva. Pokud jste majitelkou kudrnatých vlasů a snažíte se následovat „Curly girl method“, tak máte další důvod, proč šampon vyzkoušet. 

Low shampoo Green Rose, Sabon, 380 Kč

Pro koho se low shampoo metoda hodí?

Šampony low shampoo mají jednoduché použití. Namočit hlavu, umýt šamponem, smýt šampon. A hotovo. Není potřeba kondicionéru ani jiných vlasových balzámů. Jen krásné, hebké vlasy. Muži si jej určitě zamilují pro jednoduchost použití. Ženy pro pocit zdravých vlasů. Ti, co milují přírodu proto, že jejich použití snižuje čas v koupelně, šetří vodu a redukuje produkci plastového odpadu – vystačíme si jen s jednou lahvičkou. A mít o jednu lahvičku v koupelně méně určitě ocení i minimalisté. Vaše vlasy i příroda vám poděkují. 

Foto: archiv firem, Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *