5 tipů, jak udržet barvené vlasy zdravé a zářivé

Ten pocit, když odcházíme od kadeřníka s nádherně lesklými vlasy zářícími novou barvu, si užíváme všichni. Má však jednu malou chybičku – nevydrží tak dlouho, jak bychom si přáli. Po pár umytích už barva začíná blednout a lesk se vytrácí. Správnou péčí o barvené vlasy si však můžete oslnivé hřívy užívat mnohem déle. Jak na to?

1. Načasování

Před tím, než se vydáte ke kadeřníkovi na barvení, si vlasy alespoň 24 hodin nemyjte, barva tak do nich snadněji pronikne. Stejnou, nebo ještě lépe delší dobu s mytím vyčkejte také po barvení. Dáte tak vlasům delší dobu na to, aby barvu absorbovaly.

2. Omezte mytí

Rovnice je jednoduchá – čím častěji vlasy myjete, tím rychleji se barva vymývá. Řešením je tedy mýt si vlasy méně často. Pokud jste zvyklá je mýt třikrát nebo čtyřikrát týdně, zkuste to omezit na 2-3 mytí za týden. 

3. Otužujte!

Že studená voda pomáhá udržovat v kondici a zdraví naše tělo, už víme. Věděli jste ale, že je prospěšná i pro vaše vlasy? Zatímco horká voda je zbytečně vysušuje a vlasy jsou pak náchylnější k poškození, studená voda jim svědčí a zároveň pomáhá zachovat i jejich barvu. 

4. Správný šampon

Výběr šamponu rozhodně nepodceňujte a používejte takový, který je určen právě pro barvené vlasy. Použít můžete také tónované šampony a kondicionéry, které barvu ještě zvýrazní a do vlasů budou postupně opět dodávat barevné pigmenty. Vaše vlasy vám poděkují, i pokud je jednou za čas potěšíte maskou.

5. Chraňte vlasy před teplem  

Příliš horký vzduch pro vlasy neznamená nic prospěšného. Před jakýmkoliv fénováním, žehlením či kulmováním je tak nezapomeňte chránit pomocí ochranného spreje před teplem.

Pokud i přes se i přes veškerou snahu začínají objevovat odrosty, pomůže vám překonat čas do návštěvy kadeřníka Natulique sprej na odrosty, který šedivé kořínky ihned zamaskuje. Natulique, 849 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *