Nechce se vám do salonu? Máme tipy na domácí spa rituály!

Ten pocit, kdy nic nemusíte, všude okolo je klid a u planoucí svíčky a příjemné hudby si dopřáváte pořádnou kosmetickou „očistu“, miluje asi každý. Jenže najít si čas (a, co si budeme povídat, i peníze) a navštívit salon, kde se necháme hýčkat, není snadné. Zkuste proto zapojit vlastní koupelnu a pečující produkty, které vám stojí na vaně, a dopřejte si domácí spa rituál, jenž příjemně uvolní tělo i mysl.

Kouzelná atmosféra

Aby domácí spa opravdu zafungovalo, je třeba souhry několika okolností. Potřebujete čas, klid a pak také několik pomocníků. Vedle těch správných kosmetických produktů se hodí i několik praktických doplňků pro vytvoření uvolňující a příjemné atmosféry – svíčka s nevtíravou lehkou vůní, meditační hudba nebo zajímavá knížka, kterou budete listovat, zatímco bude působit maska.

Náš tip: Kašmírové pohlazení

Mihotavý plamínek svíčky perfektně dokreslí odpočinkovou náladu. Nechte se se svíčkou Village Candle zahalit do kašmírové deky a vdechujte uklidňující vůni vanilky, bílých květů a vzácných dřevin.

Village Candle Cozy Cashmere, www.demdaco.cz, různé velikosti, od 339 Kč

Hammam – nejstarší očistný rituál

Při svých domácích lázních se můžete nechat inspirovat starodávným rituálem Hammam, který má svůj původ v Turecku. Jeho účelem je nejen očista těla, kterou si žádá islámská víra, ale probíhá při něm i duchovní proměna.

Řada Hammam, Rituals, www.rituals.cz

Náš tip: rituál s Rituals

Po vzoru Hammam vytvořila řadu produktů i kosmetika Rituals a v pěti krocích nám tento očistný rituál představuje. Začněte se sprchovou pastou Black soap s přírodní silou oliv a eukalyptu, která odstraní odumřelé buňky, vyživí pokožku a zanechá ji vláčně hladkou. Pokračujte tělovým scrubem Hot Scrub s příjemným hřejivým účinkem zázvoru a aromatické mořské soli. Dalším krokem je regenerační bahenní kůra Hammam Body Mud. Čtvrtým stupněm k dokonalé očistě je sprchová pěna s eukalyptem a rozmarýnem, pokožku něžně dočistí a dodá jí osvěžující vůni. O kůži se po všech bodech rituálu na závěr postará hydratační tělový krém Hammam Body Cream, který se snadno vstřebává a dodává kůži potřebnou hydrataci.

Čas na vlasy

Vlasový zábal je často něco, co bychom sice chtěly zkusit, ale nakonec si vlasy rychlostí blesku umyjeme před spaním či ráno mezi čištěním zubů a přípravou snídaně. Při domácím spa rituálu však nastává ten správný čas i na ně. Vlasy umyjte a připravte si zábal, který jim opět dodá sílu a zdraví.

Bioaroma maska na poškozené vlasy s rozmarýnem, 585 Kč, folly.cz

Náš tip: Na poškozené vlasy s rozmarýnem

Obnovující přírodní maska Bioaroma úžasně regeneruje poškozené vlasy a roztřepené konečky. Kombinace výtažků z osvědčených pomocníků jako je bambucké máslo a  avokádový olej spolu s esenciálními oleji z rozmarýnu, tymiánu a šalvěje působí jako intenzivní regenerace, posiluje vlasy a vyhlazuje je.

Foto: archiv firem

1 komentář

  1. […] sada The Ritual of Laughing Buddha od značky Rituals je nejen luxusně zabalená, ale zároveň podporuje dobrou náladu a přináší vlnu optimismu. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *