Mini kolekce Josefiny Bakošové jen z šatů a triček

I pouhé dva druhy oděvu někdy stačí k vytvoření kolekce. Josefina Bakošová si tentokrát vystačila jen s tričky a šaty a vytvořila mini kolekci, která je předvojem řady IMAGO pro podzim a zimu 2017/2018. Kromě úsporného pojetí druhů oděvu se návrhářka držela zkrátka i co se týče barev. Jednotlivé kousky jsou k dostání v černé, světle šedé a něžně růžové variantě. I přes to však nová linie nepůsobí nudně, ale naopak svým netradičním pojetím dokáže zaujmout.

Kapka jako symbol začátku

Jako symbol toho, že nová mini kolekce je jen jakousi ochutnávkou IMAGO kolekce pro novou sezónu, byla za ústřední motiv zvolena kapka. Značí začátek a nový život a vybrat si můžete ze dvou variant. Zlatá příjemně kontrastuje s ostatními odstíny v kolekci, zatímco ta monochromatická koresponduje přímo s barvami oblečení. Střih šatů i triček je pro tvorbu Josefiny Bakošové typický: „Zvolila jsem osvědčené, lehce oversized střihy, krátké rukávy s ledabyle ohrnutými lemy a prodlouženou zadní délku. Každý kus je tak minimalistický a přesto zajímavý, ale hlavně lehce kombinovatelný,“ vysvětluje Josefina. Šaty jsou doplněny o jednoduché šňůrky – pásky, které umožňují zdůraznění pasu a ženské postavy obecně. Tato část, na niž bude na podzim navazovat kolekce klasická, je ještě doplněna o lehce upravené modely z kolekcí předešlých. „Jde především o kosmetické úpravy typu změny linie pasu pomocí nařasení a všití gumové vsadky, či doplnění barev krásných pro jarní a letní období, jako je například světle modrá,“ doplňuje návrhářka.

Video plné kontrastů

Celou kolekci uvozuje video, za nímž stojí mladý režisér Štěpán FOK Vodrážka. Ten je známý jako autor videoklipů českých kapel a muzikantů jako jsou Vladimir 518 nebo Klara., a reklamních spotů pro Fresh Film Fest či Frisco. Děj se odehrává v exteriérech budovy Transgas v Praze. Tato architektonicky výrazná stavba skvěle kontrastuje s jemnými rozevlátými šaty modelky, a zároveň doplňuje zvolenou barevnost a geometrické linie určitých modelů. Urbanistické pojetí podtrhuje postava muže jedoucího na skateboardu, rovněž v modelu od Josefiny Bakošové. V samém závěru se kruh uzavírá v podobě slzy kanoucí po tváři modelky a spojuje tak dosud nevyřčený osud budovy Transgas, osobní příběh a motiv kolekce – kapku.

VIDEO

Kamera: Štěpán FOK Vodrážka

Modelka: Adéla Svobodová

Make-up: Petra Soukupová

Foto: Josefina Bakošová

1 komentář

  1. […] – toto slovo hraje v kolekcích Josefiny Bakošové důležitou roli. V jarní mini kolekci byl oním geometrickým prvkem motiv kapky, v nové kolekci IMAGO pro chladné měsíce na […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.