Manolo Blahnik v Praze: zahájení výstavy The Art of Shoes a charitativní gala večeře

Také jste vždy u sledování Sexu ve městě litovaly, že ty krásné boty vidíte jen skrz televizní obrazovku? Nyní je můžete vidět naživo! V muzeu Kampa v Praze totiž odstartovala výstava česko-španělského ševce Manola Blahnika, na níž můžete obdivovat 212 bot a 80 originálních kreseb. Zahájit výstavu přijel pan Blahnik osobně. Zároveň stihl i charitativní večeři pořádanou časopisem Harper’s Bazaar a hotelem Four Seasons Prague pro nadační fond Bazaar Charity.

Dražba ikonických lodiček

Ještě před tím, než byla oficiálně zahájena pražská výstava, se Manolo Blahnik jako hlavní hvězda zúčastnil charitativní gala večeře. Společně ji uspořádal módní časopis Harper’s Bazaar a hotel Four Seasons Prague, kde se celá akce konala. Formou tiché aukce se zde dražily hodnotné předměty a není asi velkým překvapením, že největší zájem byl o ikonické modré lodičky z dílny legendárního designéra, které hrály důležitou roli ve filmu Sex ve městě. Vydražily se za 150 000 Kč a zájem hostů byl takový, že se Manolo Blahnik rozhodl věnovat do aukce další dva páry, které budou budoucím nositelkám ušity na míru. Celkově se v průběhu večera podařilo vybrat přes milion korun, které poputují postiženým ženám a jejich rodinám.

The Art of Shoes

Manolo Blahnik patří k těm největším obuvnickým legendám a šanci vidět jeho tvorbu naživo by si neměl nechat ujít žádný fanoušek umění. Zvlášť, když je od 11. srpna až do 12. listopadu 2017 na dosah ruky – v pražském muzeu Kampa. Právě tam ji Manolo Blahnik o den dříve před oficiálním otevřením pro veřejnost představil novinářům. Jedním z jeho cílů bylo vždy setřít hranice mezi módou a uměním a myslím, že už z fotek je jasně patrné, jak úspěšný v tomto počínání je.

Foto: Foto Ivan Kahun (Harper’s Bazaar) a vlastní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *