Louis Vuitton x Grace Coddington: kolekce Catogram nejen pro milovníky koček

Louis Vuitton je považován za decentní, elegantní značku, která si vždy zachovává svůj ikonický styl. Ne však, pokud si ji vezme do parády Grace Coddington! Právě s touto bývalou modelkou, kreativní ředitelkou americké Vogue, fotografkou a stylistkou navázal věhlasný francouzský módní dům novou spolupráci a vznikla kolekce, která je vše jen ne strojená. Nekonvenční řada je totiž inspirováno její velkou láskou ke kočkám.

Louis Vuitton x Grace Coddington

Možnost vtisknout svou originální stopu legendárnímu Monogramu LV už dostala řada světoznámých umělců v čele s Jeffem Koonsem, Stephenem Sprousem či Yayoi Kusamou. Nyní dostala svou příležitost i Grace Coddington, která svou originalitu a charakteristický styl promítla do nové kolekce oblečení, bot a doplňků vytvářené ve spolupráci s Nicolasem Ghesquièrem. Tentokrát se zaměřila na svou velkou lásku – kočky. Ani fanoušci z týmu psů však nemusí být zklamaní, v kolekci Catogram se totiž objevují motivy jak peršanek Pumpkin a Blanket, tak i psa Léona, který patří Nicolasovi Ghesquièrovi.

Kočky v hlavní roli

Grace Coddington svá oblíbená zvířátka nakreslila a můžeme je tak vidět, jak skáčou v oranžových polích monogramů. Ani barevnost není náhodná a pracuje s typickou barvou rusých vlasů návrhářky. Jak jsme tomu u značky Louis Vuitton zvyklí, klade se i zde důraz na detail. Kabelky LV mají podšívku s iniciály a vzorem myší, štítek na zavazadla má dokonale začištěné spoje. Novou, odvážnou podobu získaly jak zcela ikonické modely, jako jsou kabelky Speedy či Neverfull, tak i “nová klasika” – Petite Malle nebo City Steamer. Oslňují podobou ležící kočky nebo sladce se usmívajícího psíka. Kabelkami to však nekončí – snadné je se zamilovat i do luxusních pyžam a negližé s monogramem a poskakujícími zvířaty. Jaký kousek si vyberete vy?

[ngg src=“galleries“ ids=“7″ display=“basic_imagebrowser“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.