Jak se tuto zimu zbavit rozpraskaných rtů?

Ať už jste fanoušky zimy nebo ne, pravdou je, že s sebou toto roční období přináší řadu nepříjemností. Častějším nachlazením počínaje a rozpraskanými rty konče. A protože se tyto zimní strasti nevyhýbají ani nám, zjišťovali jsme, co dělat, aby nás rozpraskané rty nepotkaly.

Sbohem, popraskané rty

Studený vzduch způsobuje, že svrchní vrstva kůže snadněji vysychá a rty se olupují a praskají. Pokud tomu navíc pomáháme tím, že si rty přejíždíme jazykem, je o jejich nepěkný stav postaráno raz dva. Stejně tak jim neprospívá ani většina dlouhotrvajících rtěnek a podle některých odborníků mají neblahý vliv i bělicí zubní pasty. Jak tedy rty opět zvláčnit a dodat jim hydrataci?

Přirozeným krokem by bylo sáhnout po balzámu. Ani sebelepší produkt však nebude dobře účinkovat, pokud se suchých částí nejprve nezbavíme. Až pak bude moci pečující balzám proniknout tam, kde je potřeba. Začněte tedy tím, že se suchých šupinek zbavíte za pomoci šetrného peelingu a dětského kartáčku na zuby. 

Bubblegum Lip Scrub Lush, 275 Kč

Poté můžete přejít k hydratačním balzámům. Obzvlášť vhodné jsou ty s obsahem ceramidů a přírodních olejů. Složení věnujte větší pozornost než lákavé příchuti a vůni, které v podstatě žádný efekt neudělají. Jednou za čas vám vaše rozpraskané rty poděkují také za vydatnou masku.

Maska na rty Buttermask for Lips Kiehl’s, 630 Kč
Balzám na rty Dr. Hauschka, 238 Kč
Balzám na rty kokos Ziaja, 55 Kč
Balzám Blistex MedPlus, 99 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *