Jak objevit nejlepší české designshopy? Pomůže Czech Design Map

Obdivujete na sociálních sítích či u influencerů povedené české designové kousky? Také přemýšlíte, kam na ně „všichni chodí“? Tento problém se povedlo vyřešit Anně a Katce, tvůrkyním průvodce Czech Design Map, který pomáhá objevovat místa s profesionálním českým designem.

Online průvodce českým designem

Cílem celé databáze je pokrýt místa v České republice, kde se nakupování stává opravdovým zážitkem. Webový portál www.czechdesignmap.cz byl spuštěn už na sklonku roku 2017 a nyní obsahuje zhruba 150 designshopů a 20 nadcházejících událostí. V přehledu designshopů se lehce zorientujete pomocí interaktivní mapy podle lokality obchodu nebo podle druhu nabízeného zboží. A jaká odvětví jsou zde zastoupena? Nechybí zde móda a módní doplňky, bytové doplňky, sklo, porcelán, šperk ani dekorace. Pro ty, kteří rádi nakupují na jednom místě, je ideální příležitostí návštěva prodejních festivalů a marketů, které často provází i bohatý doprovodný program. Ti, kteří se chtějí v designu vzdělávat, mohou navštěvovat přednášky, sympozia a výstavy.

Design v Praze do ruky i do kabelky

Nejúrodnější líhní českého designu je nesporně Praha. Ta utváří 75 % veškerého designového dění u nás. Proto tvůrci pro milovníky papírových průvodců vytvořily tištěnou skládací mapu obsahující přibližně 100 obchodů a to především v lokalitě Starého města. Vychází dvakrát do roka a pokrývá tak nejvytíženější nákupní sezóny – letní turistickou a zimní předvánoční období. Nejlepší způsob, jak se o jejím vydání včas dozvědět, je přihlásit se k odběru novinek na portálu Czech Design Map. A skvělá zpráva nakonec, mapa je dostupná zdarma.

Výzva pro vás

Pokud víte o místě, které zatím v mapě nevidíte, a myslíte, že by tam nemělo chybět, můžete tvůrkyním napsat na e-mail info@czechdesignmap.cz. O všech novinkách získáte informace také na jejich facebooku a podílet se můžete i formou hashtagování svých nákupních zážitků na instagramu.

2 komentář

 1. Ahoj Katko:)
  Mám pro vás typy na další designové prodejny.Takže:………………….
  Praha 3 x galerie—CVRK—-+ 1 x v Ostravě Highlights info row image
  1. Václavské náměstí 28, Pasáž u Stýblů, 2. Milady Horákové 815/42, Praha 7, 3. Vojanova 204/2, Moravská Ostrava
  11000 Praha
  https://www.facebook.com/cvrkot/
  Praha – galerie.———–Ostrof
  https://www.facebook.com/OSTROf-1058149230923012/
  Highlights info row image
  Ječná 515/26
  12000 Praha
  Skvělá práce děvčata.Jen tak dál.
  Zdraví Zuzana Melckenbeeck Vysoká
  Melvys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *