Jak nosit klobouky a vypadat prostě skvěle?

Podobně jako třeba výrazný náhrdelník jsou klobouky tím doplňkem, který váš outfit pozvednou během vteřiny na vyšší úroveň. Podle mnohých stylistů by měl být dokonce naprosto běžnou součástí celkového outfitu jako třeba boty. Přiznejme si však, že v našich končinách se ještě zdaleka o běžný doplněk nejedná. Není to však nic, co by se nedalo změnit. Troufnete si na klobouk? Tady je pár tipů, jak v něm vypadat prostě skvěle!

Sázka na jistotu: Floppy klobouk

Klobouk s měkkými okraji, které se tak mohou lehce vlnit, patří ke klasikám. Slušet vám bude v černé, nebo třeba vínové variantě, která na podzim obzvlášť vynikne. Pokud si barvou nebudete jisti, vybírejte podle toho, jaký odstín bude nejlépe ladit s vaším oblíbeným kabátem. Skvěle k sobě ladí například barva velbloudí srsti, vínová, khaki a olivová. Pro výraznější look pak můžete sáhnout po tmavě modré, temně fialové nebo černé. Floppy klobouk bude ladit jak s motorkářskými botami a trenčkotem, tak podpatky a svetrovými šaty.

Klobouk Marks & Spencer, 1099 Kč
Klobouk Zara, 799 Kč

Klasický baret

Baret je, jak vidíme u stylových Francouzek, stále šik a trendy záležitostí. A tento podzim přichází opravdu ve velkém stylu. Pořiďte si jeden ve výrazné, třeba červené barvě, a jeden v decentní slonovinové. A jak baret nosit? Nasaďte si jej na hlavu o trošinku víc dopředu a posuňte na jednu stranu – po vzoru francouzského looku. Pro mladistvý a roztomilý vzhled jej zase posuňte na hlavě o trochu více dozadu. Skvěle jej doladí elegantní šaty, lodičky, rozepnutý kabát a kruhové náušnice. Přidejte kočičí linky a rudou rtěnku a chic look je na světě.

Baret Zara, 399 Kč

Černá je dobrá

Podzim si sice o barvy doslova říká, ale pokud se cítíte nejlépe v černé, není důvod se nutit do barevných klobouků. Černé klobouky (stejně jako tmavě modré nebo šedé) vynikají univerzálností. Od této nesmrtelné barvy můžete sladit celý outfit a přidat jen barevnou šálu. Skvěle vypadá v kombinaci s trenčkotem nebo motorkářkou bundičkou a doladí i jakýkoliv svetr.

Černý klobouk Marks & Spencer, 1099 Kč

Pár stylových tipů:

  • Cihlově červený klobouk bude vypadat skvěle v kombinaci s krémovým sakem nebo trenčkotem
  • Chcete vytvořit outfit, za kterým se každý otočí? Zvolte velký klobouk a velké sluneční brýle k tomu!
  • Při nošení klobouku nechte vlasy volně rozpuštěné, nebo je můžete lehce navlnit pro nenucený look

1 komentář

  1. […] páskové boty na podpatku ještě podtrhnou sexy vzhled. Celý look pak doladí vhodně zvolené doplňky. Chybět by neměl šperk – náušnice nebo náhrdelník, klidně se zamilovanými motivy. Malé […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *