Jak nosit baret? Držte se těchto triků!

Nenucený, elegantní a vytříbený francouzský styl by si přála osvojit nejedna z nás. Jak ale začít? Máme pro vás tip – najděte si „svůj“ odstín rudé rtěnky (jak na to se dozvíte tady) a na hlavu nasaďte baret! Tento doplněk je stále trendy a jeden či dva se ve vašem šatníku rozhodně neztratí. Jak jej nosit a vypadat přitom jako rodilá Pařížanka?

Posaďte jej správně

Klíčem k úspěchu je baret na hlavu správně nasadit. Ideální „poloha“ je nejzásadnější, ale zároveň i nejtěžší věcí. Při ladění outfitu mějte na mysli, že barety jsou určeny k nošení na straně. Jak při tom postupovat?

  1. Nejprve baret posaďte na hlavu tak, aby byl jeho okraj asi centimetr nad ušima a aby zároveň zakrýval asi tři čtvrtiny čela.
  2. Poté jednu stranu baretu stáhněte dolů přes ucho.
  3. Následně jeho umístění upravujte tak dlouho, dokud nebude perfektní. Neexistuje na to žádný správný způsob, každý si musí najít ten svůj.
  4. Pokud se vám zdá, že leží příliš těsně u hlavy, vezměte jej za středovou „špičku“ a povytáhněte nahoru.
  5. Na závěr můžete baret na hlavě pomocí pinetek upevnit, aby vám během dne neklouzal.
Baret Mohito s korálky, 299 Kč

S čím baret nosit?

Dalším oříškem je, jak baret sladit se zbytkem outfitu. Máme však pro vás dobré zprávy – hodí se i ke každému ležérnímu outfitu! Oblékněte své oblíbené džíny, koženou bundičku a přidejte baret pro stylový look á la umělkyně. Skvěle doladí i trenčkot a vaši oblíbenou blůzu. Stejně tak se ale bude baretka hodit i k luxusnímu a elegantnímu outfitu. Oblékněte si fancy šaty, trendy overal nebo designérkou halenku, přidejte pár doplňků a dokonalý look je na světě.

Růžový baret Pieces, prodává Bibloo, 349 Kč

Co s vlasy?

Ať už máte vlasy jakékoliv délky, budete patrně u baretu řešit, co s nimi. Odpověď je možná až nečekaně jednoduchá – nechte je rozpuštěné. Zapomeňte na drdoly a culíky, tvořily by pod baretem nevzhledné boule a baret by navíc špatně držel. Vlasy raději volně rozpusťte kolem hlavy a baret nasaďte přes ně.

Černý baret CAMAIEU, prodává Zoot.cz, 237 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.