IMAGO: nová kolekce i parfém od Josefiny Bakošové

Geometrie – toto slovo hraje v kolekcích Josefiny Bakošové důležitou roli. V jarní mini kolekci byl oním geometrickým prvkem motiv kapky, v nové kolekci IMAGO pro chladné měsíce na toto pojetí návrhářka navazuje. Pozornost však poutá také přitažlivým barevnám laděním a asymetrií jednotlivých kousků.

Color blocking je stále trendy

Hit minulé sezóny color blocking se stále těší pozornosti a do své nové kolekce zařadila jeho jemnou verzi i Josefina Bakošová. Na své si v IMAGO kolekci přijdou především zastánci neutrálních tónů bílé, šedé, nude a černé, rozzařují je pak doplňující barvy jako hořčicová, meruňková, odstíny modré, šedozelené nebo pastelově žluté. „Sama nejvíce nosím právě černou a bílou, vnímám ale, jaký vliv na vnitřní sílu člověka barvy mají. Pro získání pocitu sebejistoty a jedinečnosti stačí málo, jen drobný barevný akcent,“ říká Josefina. Výsledkem použití color blockingu je pak například nude kabát se sytě žlutým zdobením u krku a ramen, nebo bílá košile s růžovým límečkem a barevnou linkou podél zapínání na knoflíky.

Vláda asymetrie

Pro většinu kousků v kolekci je spojovacím prvkem asymetrie. Košile, košilové šaty či kabáty zdobí prodloužená délka či zvýraznění pasu pomocí jednoduchého pásku. Kromě toho najdeme v kolekci také oblíbené overaly, sukni se sklady nebo široké kalhoty evokující spolu s výraznými rukávy košile japonský minimalismus.

Nový parfém IMAGO

Kolekce je vůbec poprvé spojena s vůní. Parfém IMAGO vychází z Josefininých životních zkušeností a smyslových prožitků. Vznikl ve spolupráci se Zuzanou Mašínovou a laboratořemi Rafaella. Výchozí stavební jednotkou parfému je kadidlo. „Symbolizuje pro mne atmosféru a hluboké zážitky z dětství – návštěvy kostela s maminkou, varhanicí, a genius loci atelieru otce, akademického malíře. Je to velmi emoční záležitost,“ vysvětluje návrhářka. Kadidlo vykazuje podobné atributy jako terpentýn. Josefině tak evokuje zastavení času při malování příběhů v atelieru a zároveň magickou, uklidňující atmosféru kostela. Svým složením je parfém až na úrovni léčivé formule – obsahuje výtažky z mimózy, šalvěje, elemi či březule.

Foto: Josefina Bakošová

1 komentář

  1. […] novému ročnímu období přizpůsobujete nejen šatník, ale i aktuální parfém? Pak se možná právě poohlížíte po vůni, která vás provede letošním létem. A protože […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *