Podívejte se na české šperky, které získaly prestižní cenu A’Design Award & Competition 2017

Česko ve světě skvěle reprezentují nejen naši sportovci nebo nádherné ženy v soutěžích krásy, ale úspěchy slavíme i v mnoha jiných odvětvích. Důkazem je například Daniela Krákorová Komatović, česká designérka, návrhářka šperků, malířka a fotografka, která v Miláně se svou kolekcí šperků Eye To The Soul zvítězila v prestižní soutěži A’Design Award & Competition v kategorii šperky, hodinky a brýle. Stala se tak vůbec prvním českým designérem, který v této soutěži uspěl.

Zlato z věhlasné soutěže

Pokud se řadíte mezi velké fanoušky módy či designu, pak vám patrně soutěž A’Design Award & Competition není cizí. Velkým úspěchem Daniely Krákorové Komatović byl už fakt, že ji organizátoři soutěže oslovili přímo. Zaujaly je její šperky uveřejněné na londýnském serveru „Not Just a Label“, který sdružuje designéry z celého světa. V různých kategoriích pak do užšího výběru postoupilo 9 000 designérů. I toto vysoké číslo pak staví úspěch české návrhářky, která zlato získala za svůj originální prsten – přívěsek z kolekce „Eye To The Soul“, opravdu vysoko.

Šperky, které obdivuje i Steven Seagal

Daniela Krákorová Komatović založila svou značku „by Daniela Komatović“ teprve v roce 2015. I za poměrně velmi krátkou dobu si však šperky z její dílny stihly získat množství fanoušků po celém světě, a to i mezi celebritami i v uměleckých kruzích. Jedním z prvních obdivovatelů jejích šperků, mezi nimiž najdeme zlaté prsteny, přívěsky a náušnice minimalistických geometrických tvarů efektně kombinované s drahými kameny a perlami, se stal i slavný herec Steven Seagal. Kolekce „Eye To The Soul“ je exkluzivně v prodeji v obchodě Diamond Spot, který má pobočky v Praze a Bělehradě. Právě v těchto dvou městech návrhářka také žije. V současné době se kromě navrhování šperků zabývá také makro produktovou fotografií, grafickým designem a malířstvím. Tématem jejích obrazů jsou především děti s nelehkým osudem, se kterými se dostane do kontaktu během své charitativní činnosti.

Foto: Daniela Komatović

2 komentář

  1. […] obuvi, vsadit můžete klidně na klasické černé lodičky. Outfit pak doladí vaše oblíbené šperky nebo krásné hodinky s růžovým […]

  2. […] výjimečně kreativní, dost možná při hledání toho pravého dárku na Valentýna sáhne po šperku. Což rozhodně není chyba, zvláště, když se podíváme na letošní romantické kolekce […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.