Hra se střihy a barvami v nové kolekci Josefiny Bakošové TONES

Zimní kolekcí TONES navazuje česká návrhářka Josefina Bakošová na minimalistickou a s barvami si hrající kolekci IMAGO z loňského roku. I tentokrát v ní můžeme pozorovat typický rukopis zaměřující se na sofistikované zpracování modelů, které oživují asymetrické detaily, ale překvapí nás obvyklé střihy modelů v nových, nečekaných formách.

Šaty tisíce střihů

Je libo rafinovanost, či jednoduchost? Fandíte oversize velikostem, nebo raději zdůrazňujete ženské křivky? Ať tak či tak, nová kolekce Josefiny Bakošové TONES na vás myslela a najdete si v ní kousek přímo pro vás. Kabáty, košile, košilové šaty, široké kalhoty, trička i večerní šaty totiž zdobí různorodé pojetí a velká šíře střihů. Ty pak vynikají především v oblasti krku, kde si návrhářka pohrála s nápaditým zpracováním límečků. Kromě obvyklých límců nebo řasení v podobě oblíbené „vody“ pracuje návrhářka i s vysokými roláky a stojáčky, které opticky protahují siluetu. Zatímco u košil a šatů se jedná o zajímavý detail, u zimních kabátů plní stojáčky i praktickou funkci.

Tón v tónu

Kontrastní kombinace ani řvavé barvy v kolekci TONES neočekávejte. Řada se nese na vlně jemných, decentních tónů, které dodávají eleganci a něžnost. Ojedinělé akcenty žluté, modré či černé tak přehrávají tóny bílé, pudrové, krémové či světle šedé. „Kolekce Tones navazuje na IMAGO barevným pojetím a prvkem dvoubarevnosti. Jen místo kontrastního color-blockingu nyní pracuji s odstíny jedné barvy pro efekt tón v tónu,” říká Josefina Bakošová. “Tones-tóny pak v sobě významově skrývají ještě tóny hudební. Odkazuji tak na kurz, který jsem absolvovala u DJ Cyber a který mě velmi ovlivnil a inspiroval,” doplňuje návrhářka.

Královna noci

Mezi jednotlivými modely nové kolekce pak pozornost strhávají dvoje dlouhé večerní šaty. První z nich se skládají z vrchní, minimalistické části bez rukávů a na ni se od úrovně pasu napojující bohaté sukně. Ta je poskládána z cípů látky v nejrůznějších tlumených odstínech modré až bílé, připomínající mořské vlnobití. Druhé, něžně pudrově-růžové, napojují na dlouhou jednoduchou sukni nařasený pruh látky stejné barvy, který odhaluje celá ramena a volně splývá po rukou.

Foto: Josefina Bakošová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *