Fashion Storm: Opava zažije módní bouři i s tváří Gucci!

Nejen Praha je v Česku městem módě zaslíbeným. Velkolepá fashion akce nyní čeká i Opavu, kde proběhne 18. října nultý ročník FAHION STORM. A chybět u této příležitosti nebudou i takové hvězdy české módní scény, jako jsou módní kritička Františka Čížková, bloggerka Lucie van Koten nebo současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová.                                    

Opava hostí Fashion Storm

Workshopy, přednášky, prezentace moravskoslezských módních designérů i večerní originální módní show v kostele – to vše slibuje nultý ročník akce s názvem Fashion Storm. Chybět zde nebudou ani významné osobnosti české módní scény či modelky jako Miss Earth Karolína Mališová nebo Barbora Fialová, současná tvář Gucci. „Na módní průmysl se můžu jako modelka dívat v globálním měřítku. Česko jednoznačně není lhostejné k problému globálních změn a čím dál víc dbá na udržitelnost oděvu. Jenom potvrzujeme, že ekologie v módě nemusí být na úkor designu. Těší mě, že řemeslo a tradiční technika neztrácí na oblibě,“ vysvětluje modelka Barbora Fialová. „Na FASHION STORM jsem si udělala čas v nabité fashion weekové sezóně, protože se mi líbí myšlenka celého projektu,“ doplňuje modelka.

Seznamka s regionálními tvůrci

Jedním z cílů akce je představit návštěvníkům pro mnohé neznámé moravskoslezské značky. Představí se zde značky jako MarVa de Luxe, Lada Vyvialová, Tonak, Dara Bags nebo ARTGI. „Nultý ročník FASHION STORM je především propagací regionálních módních značek, které jsou špičkově ušity z kvalitních materiálů. Chceme jít proti současnému trendu rychlé módy, která vytváří haldy nekvalitního oblečení s negativním dopadem na životní prostředí. Jsme si jistí, že v Moravskoslezském kraji dokážeme dát dohromady něco speciálního, protože tu jsou lidi, co umí módní řemeslo, jsou zruční, vytváří úchvatné věci a mají obrovský talent,“ říká ředitelka FASHION STORM Petra Špornová s tím, že do budoucna by se akce mohla rozšířit také o tradiční regionální řemesla, například šperkařství, vyšívání či řezbářství.

Přírodní kosmetika i papírové květiny

FASHION STORM nabídne od 15:00 hodin v galerii Domu umění v Opavě nejen skvělou podívanou, ale i poučení. Designerka Lada Vyvialová prozradí, Proč se věnovat módě?, kritička a publicistka Františka Čížková bude hodnotit outfity, lifestylová bloggerka a modelka Lucie van Koten  se bude věnovat zdravému životnímu stylu a světu přírodní kosmetiky, produkční a manažerka Veronika Poláková nabídne seminář s názvem Marketing pro začínající designery a návrháře. Zájemci si také mohou pod vedením Lucie Bielákové z firmy Megakytky vyzkoušet výrobu originálních papírových květin, které od loňského roku ovládly jako dekorace mola módních přehlídek, včetně značek, jakými jsou Dior nebo Chanel. Modely regionálních značek si mohou návštěvníci vychutnat díky prodejním prezentacím návrhářů a mohou se o filozofii jednotlivých firem i vzniku designových kousků mnohé dozvědět přímo od jejich autorů.

Jedním z hostů Fashion Storm bude i Bára Fialová, tvář módního domu Gucci.

Foto: Fashion Storm

1 komentář

  1. Dobry den, mrzi nas, ze jsme Vam neposlali pozvanku driv. O vikendu jsme poradali 1 rocnik Festivalu designu a umeni – velke namesti v Hradci Kralove ozilo modnimi prehlidkami a performance. Predstavili jsme Klaru Nademlynskou, Denisu Novou, Hanu Zarubovou, Josefinu Bakosovou, Metraz, Terezu Ujevicovou, Marketu Horakovou, Kristinu Netikovou a Andreu Vytlačilovou. Performance Petr Nikl . Přehlidky doprovodil Varhan Orchestrovič Bauer. Info na facebook FOX Gallery.
    V pripade potreby zasleme tiskovou zpravu. Nasi akci nazyvame FFD019 v ramci 1 Festivalu designu a umeni v Hradci Kralove

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *