Czech Design Week nabídne díla více než 150 designérů z Česka i zahraničí

Už 27. 11. odstartuje další Czech Design Week, který představuje ty nejzajímavější umělce současnosti. Potrvá až do 3. 12. 2017 a těšit se můžete například na díla Adama Turečka, Martina Tvarůžka, Elišku Slámovou či Evu Mafkovou. Ze zahraničních hostů představí svou práci třeba Steven Bello či Chris Watson. Festival se bude konat na adrese Hybernská 4, kde se ukáže hned sedmdesátka designérů, další budou k vidění v dalších osmi design storech a dvou galeriích.

CZDW a 150 umělců

O tom, že výstavu stojí za to navštívit, hovoří i vysoké číslo zúčastněných designérů z ČR i zahraničí. Z vybraných českých designérů se můžete těšit například na Adam Turečka, Pavla Kopřivu juniora, Martina Tvarůžka, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Elišku Slámovou, Evu Mafkovou, Jitku Mádlovou, Radima Slováka, Vladimíra Staňka, Lucii Volkovou a další. Svou práci na festivalu dále představí světově uznávání zahraniční hosté jako Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello, Fernando Echeveria a mnoho dalších.

Designéři současnosti: seznamte se

Za umělce nejlépe hovoří jejich tvorba. Pokud vám jména nic neříkají, podívejte se na jejich díla, která vám více přiblíží jejich směr, nápady a cítění.

Martin Tvarůžek je zakladatelem studia Martin Tvarůžek Design a absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. S českými i zahraničními výrobci spolupracoval na vývoji desítek produktů, které se prodávají po celém světě. Patří mezi ně například dveřní kování, cyklistické přilby, medicínská zařízení, laboratorní technika, lesní traktor a mnohé jiné výrobky, stroje a zařízení. Letos v létě uvedla společnost O2 Czech Republic na trh jeho O2 Smart box, domácí zařízení s řadou jedinečných funkčních a technických parametrů.

Daniela Buonvino je průmyslová návrhářka a designérka původem z Itálie, která je však pevně usazena v nizozemském Amsterdamu. Byla vždy fascinována procesem proměny a zároveň formuje svoji práci s důrazem na filosofii udržitelnosti. Pro své instalace, které jsou bohaté na světelný design a interaktivnost, využívá produkty na jedno použití včetně obalů, krabic nebo láhví a snaží se jim vtělit nové významy. Na Czech Design Week Podzim 2017 plánuje představit svoji nejnovější interaktivní instalaci využívající sluchové a zrakové vjemy, jíž cílí na nejvnitřnější emoce a instinkty.

Frau Caze – designérka Carolin Zeyher vytváří design interiérů a udržitelný design. Navrhuje nábytek a kuchyňské náčiní a přitom kombinuje svoji rozmarnou, na přírodu zaměřenou estetiku s praktickými a funkčními prvky. I když Berlín je už po mnoho let jejím domovem, Carolin nikdy nezůstává dlouho na jednom místě a svoji inspiraci čerpá po celém světě. Cestování silně ovlivnilo její jedinečný cit pro atmosféru a textury, stejně tak jako zájem o zachování naší planety. Velký důraz na udržitelnost, kvalitu a funkčnost, to je Frau Caze.

Gerard Kuijpers – Dancing Stones – Gerard zkoumal základní vlastnosti oceli, kamenného skla a dřeva. Tímto způsobem se seznamuje s jádrem svých materiálů a poté využívá sílu jejich vzájemného působení. V rámci festivalu má také samostatnou výstavu v Galerii 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *