COS představilo novou knihu i limitovanou kolekci

Hned dvě zajímavé novinky přinesla před pár dny značka COS. Světlo světa spatřila jejich první kniha o designu Creating with Shapes (Tvoříme pomocí tvarů), jejíž autorkou je Usha Doshi, dlouholetá spolupracovnice COS. Na oslavu vzniku knihy pak byla vytvořena také nová limitovaná kolekce dámského oblečení čítající jedenáct kousků.

Nekonečný prostor pro kreativitu

Usha ve své nové knize představuje inovativní techniky a postupy, které objevila zcela náhodou – při pozorování svých vnoučat. Ta zrovna z látky vystřihovala jednoduché geometrické tvary a Usha si uvědomila, že je i ona může zapracovat do svých modelů. Navíc při tom není potřeba nadměrné množství látky, zbytečné švy či složité záševky. „Tato zajímavá nová metoda se skvěle hodí do výroby, ale zároveň neomezuje tvůrčí přístup. Kniha bude vynikajícím nástrojem pro návrháře i výrobce oděvů,“ říká k nové koncepci. Díky nové knize se tak její poznatky dostanou ke kreativním lidem po celém světě.

Limitovaná kolekce Creating with Shapes

Kolekce Creating with Shapes byla navržena s použitím Ushiny metody. Obsahuje řadu ženských oděvů v paletě decentní tmavě modré, béžové a bílé. Výraznými kousky v kolekci jsou klasický vlněný kabát s geometrickým plisovaným detailem, moderní košile vepředu s ostře řezanými sklady a asymetrické hedvábné šaty se strukturovaným řasením, vytvořeným s použitím metody obsažené v Creating with Shapes. „Velmi nás těší, že můžeme Ushu podpořit vydáním její první knihy a představit limitovanou kolekci, která tuto metodu využívá. Jde o techniku, kterou podporujeme a opakovaně používáme při navrhování oděvů, takže je skvělé, že se o ni můžeme podělit,“ říká Karin Gustaffson, kreativní ředitelka COS k uvedení nové knihy i kolekce.

Kolekce byla spolu s knihou uvedena na trh 20. října a bude k dispozici v pražském obchodě COS i na cosstores.com. Knihu Creating with Shapes je možné zakoupit ve vybraných obchodech COS a v knihkupectvích.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *