Být ve formě za pár týdnů, zkuste detox i cvičení!

Zima leccos skryla pod svetr, ale s prvními jarními paprsky odhalí veškeré hříchy vánočního hodování a večerního mlsání. Co dělat, abyste se opět dostali do formy a teplé počasí přivítali v oblíbených upnutých šatech nebo šortkách? Vyzkoušejte jarní detox plný jablek nebo kopřiv, ale neopomeňte ani pravidelné cvičení. Štíhlejší a spokojenější pak můžete být během několika týdnů, stačí překonat jarní únavu a jít do toho!

Očista organismu pomocí jablek a kopřiv

Shodit pár kilogramů a očistit organismus od všech škodlivin? Jedinečnými pomocníky v detoxikaci těla jsou jablka a kopřivy. Jablka patří mezi nejlevnější ovoce, zimní odrůdy tuzemských jablíček jsou perfektním zdrojem vlákniny a vitamínů. Třídenní jablečný detox nastartuje metabolismus a spočívá v celodenní konzumaci jablek v jakémkoli množství. K jablkům se pije pouze čistá voda nebo bylinkový čaj. 

Obdobné účinky mají také jarní kopřivy, které si můžete nasbírat sami během prvních procházek jarní přírodou. Kopřivová kúra spočívá v 3týdenním pití kopřivového čaje, který odplaví z těla veškeré škodliviny. Obě kúry navíc zbaví organismus několika kil navíc.

Rozpohybujte se!

Po detoxikační kúře se jistě cítíte lépe, je proto vhodné rozpohybovat po zimě ztuhlé a zchřadlé tělo. Kromě procházek v přírodě je dobré dát cvičení řád a pravidelnost, ideální je proto navštívit posilovnu Praha, kde vám osobní trenéři sestaví nejen vhodný cvičební program, který sestává z jednotlivých cviků, ale doporučí také vhodné formy rozcvičení a uvolnění unavených svalů a kloubů. 

Začátky bývají těžké, není vhodné proto úsilí takříkajíc přepálit. Právě to často vede ke ztrátě vůle pokračovat, proto si raději nechte poradit, i když úbytek váhy nebude takový, jak jste si předem naplánovali.

Myslete na sebe a odměňte se!

Představa, že vše půjde hladce a vy mávnutím kouzelného proutku změníte své návyky, je mylná. Právě proto si dejte reálné cíle, které lze během několika týdnů splnit. Nedávejte si dlouhodobé cíle typu do příštího roku nebo do Vánoc, protože by vás to mohlo ukolébat k nečinnosti. Krátkodobé cíle jsou snáze splnitelné, nezapomeňte se po jejich splnění náležitě odměnit. Samozřejmě ne kouskem dortu, i když ten si můžete také výjimečně dát, ale zajděte si do solária Praha načerpat teplo, energii a vitamín D nebo si zajděte na masáž, případně si rovnou zajeďte na wellness pobyt do lázní. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *