Barva roku 2017 a jak ji nosit

zelená

Nový rok s sebou přináší i nové trendy. Jedním z prvních, jež s fashionising.cz můžete objevit, je nejvíce trendy barva roku 2017, kterou každoročně vybírá institut Pantone. Letos se jí stal odstín Greenery, svěží zelený tón, který se hodí pro každé roční období. Jak ho zakomponovat do svého šatníku, aniž byste vypadala jako žabák? Není to složité, nechte se inspirovat!

Barva roku 2017 Greenery reflektuje náladu posledních let, která velí „go green“. Vede k přírodě, zdravému životnímu stylu a svěží mysli. „Zatímco odstíny roku 2016 Serenity a Rose Quartz vyjadřovaly potřebu harmonie v chaotickém světě, Greenery nám v roce 2017 poskytuje naději, po které uprostřed neklidné společenské a politické krajiny toužíme. Uspokojuje naši rostoucí touhu po omlazení, revitalizaci a sjednocení a symbolizuje opětovné propojení s přírodou a člověka s člověkem,“ říká Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute.

Sázka na minimalismus

Není zelená zrovna vaší barvou, ale nechcete si tento trendy odstín nechat ujít? Využijte krásy jednoduchosti a zakomponujte do svého outfitu pouze jeden prvek v tomto tónu, který necháte vyniknout. Ostatní kousky vašeho looku slaďte do neutrálních tónů. Skvěle bude vypadat například košile v odstínu Greenery v kombinaci s klasickými džíny.

Svetr Lindex, 500 Kč, zelený top Topshop, 439 Kč, svetřík Zara, 549 Kč

Zelené šaty

Kdo říká, že zelené šaty nemohou vypadat skvěle? A vůbec nemusí být přesně v odstínu Greenery. Zkuste trendy košilové šaty, dokonale vypadají i krajkové šaty v zelených odstínech, pletené šaty zase bohatě využijete ještě před nástupem jara.

Potištěné šaty 599 Kč, úpletové midi šaty, 399 Kč, šaty s výstřihem na zip, 599 Kč (vše Mango)

Doplňky v trendy odstínu

Nenápadně a stylově, tak můžete trendy Greenery odstín pojmout, pokud vsadíte na zelené doplňky. Kabelka, lodičky, šátek, ale třeba jen náušnice či náramek v tomto tónu váš outfit udělají jedinečným, avšak stále umírněným až nenápadným.

Náušnice, 1195 Kč, náramek, 975 Kč, prsten 1345 Kč (vše Preciosa)

Foto: Preciosa, Mango, Lindex, Topshop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.