8 tipů, jak na “insta” balkon vašich snů

Balkón – obzvlášť, pokud bydlíte v bytě, je pro vás hýčkanou oázou klidu a volnosti. Pokud jste se i vy vrhli na jeho vylepšování a zútulňování, máme pro vás pár tipů, jak si dokonalý “instagramový” balkon vykouzlit. A za pár korun!

1. Kdo má židli…

…ten bydlí. Tak se to říká, a pokud chcete na balkoně trávit volné chvíle s knihou či třeba pracovat, bez židle se neobejdete. Zvolit můžete klasiku, nebo zavěsit houpací křesílko, ze kterého se nebudete chtít zvednout. 

Závěsné křeslo s třásněmi, Butlers, 2490 Kč

2. V zajetí zeleně

Květináče s květinami či bylinkami nesmí chybět. V případě bylinek navíc budou nejen působit příjemně, ale najdou využití i při vaření (i kdyby to měl být jen čaj). Nemáte dostatek místa? Zkuste květináče, které “posadíte” na zábradlí. Chcete co nejvíce ušetřit? Zasaďte květiny do prázdných plechovek či sklenic. 

Květináče Wendi, Westwing.cz, 1149 Kč

3. Budiž světlo

Nejen při večerním posezení vytvoří tu nejútulnější atmosféru světýlka na provázku. Stojí pár korun, ale udělají velkolepý efekt. Vyzdobte s nimi zábradlí, parapet či třeba celou zeď. 

4. Koberec i na venek

Že slyšíte o venkovním koberci poprvé? Nevadí, určitě na něj ale při zkrášlování balkonu nezapomeňte. Opticky prostor vylepší a zároveň umožní třeba i chození naboso. A pokud máte balkon krytý, údržba bude snadná.

Venkovní koberec Bougari Jamaica, Bonami.cz, 1629 Kč

5. Ozdobte stěny

Prázdné a třeba i zašlé stěny jsou často tím, co balkon brzdí v tom vypadat dokonale. Nenechte je tedy jen tak a vrhněte se na zdobení. Přidejte světýlka, poličky nebo laťky, na které připevníte květináče. 

6. Stylové polštáře

Textilu se určitě nebojte. Polštářky nebo jen hezké podsedáky promění každý činžákový balkon v příjemný a útulný pokojíček. 

7. Svíčky vždy a všude

Že se svíčky pálí jen v zimě? Nesmysl. Na balkoně vytvoří svíčky romantickou atmosféru a dodají i příjemnou vůni. A nebo také pomohou odlákat nepříjemný hmyz.  

Svíčka Golden Treats, WoodWick, 849 Kč

8. Maličkosti, které dělají celek

Malá lucernička na stůl, roztomilý hrneček, limonádová sklenka nebo stylová konvička – všechny tyto maličkosti posunou vzhled balkonu na další level a utvoří atmosféru podle vás. Možná tyto drobnosti najdete za pár korun v obchodě, možná je máte už doma, jen jste pro ně doposud nenašli využití. Teď přichází jejich chvíle!

Lucerna Kaeming, Zoot.cz, 519 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *