5 kosmetických značek, které (nejspíš) neznáte, ale měli byste

Záplava nejen nových kosmetických produktů, ale i samotných značek se pro mnoho z nás mohla v posledních letech změnit v nepřehledné bludiště, z něhož není snadné najít cestu ven. Pomůžeme vám proto se alespoň trochu zorientovat a představujeme vám pět značek kosmetiky, které nejsou na českém trhu dlouho a možná si k vám ještě nenašly cestu, ale rozhodně stojí za vaši pozornost. Jaké to jsou?

Evoluderm – francouzská láska

Značka Evoluderm, která svými produkty pečuje o vlasy, tělo, pleť i děti, vlastní laboratoře ve Francii, kde přípravky vyvíjí i vyrábí. Produkty Evoluderm se pyšní kvalitním složením, jsou dermatologicky testovány a žádný z výrobků není testován na zvířatech. Výsledkem jsou produkty z přírodních ingrediencí s jemnou vůní, které neobsahují silikony ani parabeny. Ekologické smýšlení společnosti se projevilo i na obalu, který je 100 % recyklovatelný.

Náš tip: Evoluderm Deodorant s výtažkem z bavlny, 129 Kč, www.notino.cz

Moderní a přírodní benecos

Mýt o tom, že přírodní dekorativní kosmetika rovná se drahá, se snaží vymýtit značka německá benecos. Je kvalitní, drží se trendů a zároveň je cenově na úrovni levných „drogerkových“ značek. Jistě potěší i to, že produkty neobsahují žádné silikony, parabeny, parafíny ani syntetické barvy, vonné látky či jiné ropné složky. Značka si zakládá na složkách v biokvalitě. Produkty nejsou testovány na zvířatech a jsou vyrobeny s ohledem na životní prostředí.

Náš tip: benecos Natural BB Cream 8 in 1, www.milujubio.cz

Síla přírody Birkenstock

Zajímavé ingredience, jako například extrakt z korkového dubu, využívá se svých produktech značka Birkenstock. Řada přírodních kosmetických přípravků využívá čistou sílu přírody a staví se proti používání kontroverzních chemických látek, jako jsou parabeny, tenzidy, silikony nebo parafíny. Je rovněž proti testování na zvířatech a velký důraz klade na zodpovědné zacházení s přírodou a přírodními zdroji.

Náš tip: Zvlhčující a intenzivní péče o ruce a nohy

Krása nové generace Natinuel

Italská značka Natinuel, která nabízí produkty pečující o pleť a tělo, používá pouze látky, u kterých je prokázána vědecká účinnost a jejichž biochemický mechanismus působí na různé typy kožních buněk. Opírá se tak o skutečný vědecký výzkum. Využívá bioceutika, která jsou schopna působit přímo na různé strukturální změny v celém orgánu kůže. To nám zaručí pružnější a mladistvější vzhled pleti po co nejdelší dobu.

Náš tip: Balzám pro šetrné odlíčení Clean Make Up

Skandinávská tradice Natulique

Abychom neopomněli ani krásu vlasů, je závěrečný tip na méně známou, ale o to zajímavější značku, věnován právě jim. Značka Natulique pochází z Dánska a potěší přírodním složením, ale i ekologickým, etickým a udržitelným přístupem. O kvalitách jejích výrobků svědčí i fakt, že je používají i v kadeřnických salonech.

Náš tip: Natulique Volume Hairwash, 590 Kč, k dostání v salonech

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *