Trend multimasking: proč je ve skutečnosti geniální?

Na první pohled se může zdát, že trend multimaskingu je spíše zábavou. Ve skutečnosti však má smysl a všechny slavné youtuberky a další make-up guru vědí moc dobře, proč si jej zamilovaly. Je totiž zřejmé, že různé části našeho obličeje mají různé potřeby a právě multimasking je může dokonale naplnit! Jak na to?

Jedna maska nestačí

Také při výběru masky na obličej váháte a nevíte, zda sáhnout po hydratační, zklidňující nebo třeba jílové? Není divu, různé části obličeje totiž vyžadují různou péči. Trpíte na pupínky okolo nosu? Použijte jílovou masku nebo tu s obsahem aktivního uhlí. Trápí vás suché tváře? Dopřejte jim hydratační péči. Po prohýřené noci vás „zdobí“ pytle pod očima? Nechte je zmizet za pomoci masky určené speciálně pro oční okolí.

Jak při multimaskingu postupovat?

1. Nejprve sprchu

Vyčištěná pleť je před nanesením masky samozřejmostí. Ale úplně nejideálnější čas je po sprše. Pára totiž pomáhá uvolnit nečistoty, které by jinak mohly ucpávat póry.

2. Nepodceňujte exfoliaci

Pokud je vaše pleť suchá, možná se jí snažíte pomoci tlustou vrstvou hydratační masky. Nejprve se však zbavte suchých částí a odumřelých buněk pomocí masky peelingové.

3. Přizpůsobte se situaci

Výběr masky můžete přizpůsobit i aktuálnímu období nebo potřebám. Jestliže jste přes den nosila výrazný make-up, můžete pleti dopřát uklidňující masku. Během menstruace zase můžete použít masku protizánětlivou.

[Best_Wordpress_Gallery id=“21″ gal_title=“masky“]

4. Myslete strategicky

Když si na pleť nanesete více masek, nezapomeňte, že každá z nich má možná trochu jiný návod k použití. Jde především o dobu působení. Dobře si tedy „maskování“ naplánujte a nejdříve naneste tu, která má působit nejdéle.

5. Použijte štětec

Abyste masky nanesli co nejpřesněji na ta místa, která chcete, použijte k tomu štětce. Nejlépe různé podle počtu masek, nebo je nezapomeňte před nanesením další dobře vyčistit.

6. Nepřežeňte to

Stejně jako to platí u mnoha dalších věcí, i masky používejte s mírou. Většinou stačí jednou do týdne.

Foto: archiv firem

1 komentář

  1. […] čas. Ať už je to ten, který byste jinak strávily v kosmetickém salonu, nebo ten s maskou na pleti. Stejnou práci totiž odvede za 90 vteřin. A jak to všechno zvládá? Pomocí světel! […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *