Recyklované stříbro či rybářské sítě: H&M představuje udržitelnou Conscious kolekci 2018

Švédský módní řetězec H&M pokračuje ve své misi, která má za cíl představit veřejnosti udržitelné kousky, jež prostě budeme chtít nosit. A troufnu si říci, že každou sezónou předčí očekávání toho, jak oblečení z recyklovaných materiálů může vypadat. Tentokrát kolekce H&M Conscious Exclusive 2018 vzdává poctu švédskému hnutí Arts and Crafts a představuje materiály jako recyklované stříbro, ECONYL® nebo 100% regenerované vlákno z rybářských sítí.

Netušené možnosti udržitelné módy

V pořadí již sedmá kolekce Conscious Exclusive z dílny H&M je plná prémiových kousků a příchod nové sezóny oslavuje představením stále rostoucích možností udržitelné módy. Vývoj a inovace jdou neustále dopředu a spolu s materiálem TENCEL™, recyklovaným polyesterem a biolnem zařadilo H&M do kolekce také ECONYL® a recyklované stříbro. ECONYL® můžeme vidět vetkaný do jemné tkaniny s výraznou výšivkou vyobrazenou na krásných bavlněných svatebních šatech nebo v podobě romantické šedo-modré krajky na šatech s dlouhými rukávy. Recyklované stříbro pak vyniká na špercích inspirovaných hnutím Arts and Crafts, které krásně zapadají do konceptu celé kolekce.

Móda ve znamení technologií

Důležitost role udržitelných materiálů je v poslední době často připomínaným tématem. A je více než dobře, že se jí věnují i módní giganti. „Inovace udržitelných materiálů nikdy nepřestane překvapovat. Recyklované stříbro jsme vytvořili z odpadu s minimálními dopady na životní prostředí a ECONYL® je 100% regenerované nylonové vlákno z nylonového odpadu, což podporuje čistotu oceánů. Způsob, jakým jsou tyto materiály zahrnuty do kolekce Conscious Exclusive ukazuje, jak úchvatný výsledek spolu mohou vytvořit nejnovější technologie a osvědčené techniky,“ říká Ann Sofie Johansson, kreativní poradkyně H&M.

Švédská inspirace

Tvůrci se při vytváření kolekce Conscious Exclusive 2018 nechali inspirovat domem švédských umělců z přelomu 19. a 20. století Karin a Carla Larssonových. Krásné malby a tapiserie chaty Lilla Hyttnäs byly týmem H&M interpretovány do kolekce a daly tak vzniknout okouzlujícím dámským kouskům oblečení, doplňkům i obuvi z udržitelných materiálů.

Foto: H&M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.