Prague Design Week 2017 v dubnu ovládne Tančící dům

Zanedlouho nás čeká velikonoční prodloužený víkend, a pokud přemýšlíte, co s volnem uděláte, máme pro vás skvělý tip. Tančící dům v Praze se od 10. do 16. dubna promění v obrovskou přehlídku děl více než 80 českých i zahraničních designérů, návrhářů, řemeslníků i studentů designu. 4. ročník Prague Design Weeku pomalu přichází!

Moderní i zelená témata

Těšit se můžete na úžasnou přehlídku plnou netradičních interaktivních expozicí s využitím moderních technologií. Mezi témata se však zařadila také ekologie a kolekce čerpají inspiraci také z řemeslné výroby. Prodejní výstavu pak doprovodí přednášky, kino i workshopy s autory.

Inovativní, interaktivní a IN

Prague Design Week i letos umožní svým návštěvníkům obdivovat jedinečné interaktivní a audiovizuální expozice. Poprvé v České republice bude v rámci PDW exkluzivně vystaven Mickeyphon. Ten vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a mění v rytmické hudební sekvence. Plastika ve tvaru hlavy myšáka Mickeyho, vytvořená pro společnost Disney skupinou panGenerator, zvukovou show také doplňuje vizualizacemi na svém displeji. Název další instalace Hlas lesa předesílá, že i ekologická iniciativa značky Škoda Auto se zaměřila na audiovizuální prvky. Expozice „palouček klidu“ umožní zájemcům sestavit si dokonalou kombinaci zvuků zvířat nebo šumění lesa a potůčku. Moderní, ale přitom ručně vyráběná elektrokola z dílny novakola  zastoupí technické produkty vystavené v Tančícím domě. Chybět nebudou ani expozice uměleckých objektů vytištěných na 3D tiskárně – například Jsem.studio ukáže milovníkům designu své 3D šperky a světelné objekty.

Návrat ke kořenům

Produktů a expozic inspirovaných řemeslnou výrobou či historickou tvorbou bude na přehlídce Prague Design Week hned několik. Studenti ateliéru Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zde vystaví kolekci Redesign prezentující jejich umělecké interpretace sbírkových předmětů muzea skla v Jablonci. Druhým příkladem redesignu se stane kolekce sklenic na víno s názvem After 5pm z dílny newyorského designéra Yu Ronga. Obdivovatelé designu si budou moci prohlédnout i ručně vyráběné dřevěné vibrátory značky Wood-U. A jelikož má udržitelný přístup dnes důležitou roli v téměř všech oblastech každodenního života, design a módu nevyjímaje, tematicky zaměřené expozice jsou připraveny i pro návštěvníky Tančícího domu. Na Prague Design Week se uvede projekt se zahraničním přesahem cementJCA!, který tvoří tašky a doplňky vyrobené z pytlů od cementu v souladu s fair trade principy. Iniciativa představuje jednu z klíčových aktivit českého studia unlimitedJCA, jež si klade za cíl zvýšení povědomí a zájmu o současný design a architekturu v západní Africe.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *