Nike x Swarovski: luxusní botasky, které potřebujete

Když se tým firmy Nike vydal na „výlet“ do Wattensu v Rakousku, Křišťálového světa společnosti Swarovski, asi nečekal, jak geniální myšlenka se zde zrodí. Kromě historie a informací o vývoji výrobků firmy Swarovski zde narazili na jeden zajímavý materiál – Crystal Fabric. Tím ozdobili stříbrné boty Air Max 97 a jejich zářivý vzhled tak získal nový rozměr.

Nike x Swarovski

Boty Air Max 97 byly, jak již název napovídá, představeny už před dvaceti lety. Jejich vzhled je inspirován průmyslovou úpravou horských kol a získal si velkou oblibu. Kromě zajímavého designu a pohodlí nyní oplývají jedním vylepšením – neřezanými krystalky Swarovski. Byl to velmi vzrušující projekt z hlediska materiální inovace,” říká Marie Crowová, ředitelka materiálového designu pro NikeWomen. Nejvíce nás nadchla látka Crystal Fabric pro svůj úžasný lesk a trvanlivost, proto jsme se rozhodli ji použít na ikonické Air Max 97.”

Boty pro vyvolené

Jeden pár Nike Air Max 97 ve velikosti 7 má na svém svršku přibližně 55,960 krystalů. Krystaly jsou na botách nasázeny bez jakéhokoliv prošití tak, aby neomezovaly v pohybu a zároveň se maximálně třpytily. Na jaře byly představeny boty v černé barvě, nyní přichází novinka v barvě stříbrné. Pokud si na „stříbrné“ boty děláte zálusk, pospěšte si. Pro celý svět je od 7. září k dispozici jen 2100 kusů ve všech dámských velikostech.

Foto: Nike

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.