Mladí návrháři bojují v nové reality show The Way

Na TV Óčko nebo na můžete každý týden sledovat snahu mladých a talentovaných návrhářů zviditelnit svou značku v módním světě. V nové reality show The Way však nejde jen o to. Vítěz se může těšit na rovný milion korun. Show se zároveň snaží i o propagaci tématu udržitelné módy a heslem se jí stal slavný výrok Vivianne Westwood: Buy Less. Choose Well. Make it Last.

Hvězdná porota

Z více než sta přihlášek vybrala porota 8 soutěžících, kteří se v devíti epizodách utkají o velké finále a šanci na módním poli skutečně prorazit. Jejich úkolem je vytvořit dámskou, pánskou, případně unisex kolekci respektující principy udržitelné módy a inspirovanou tématem Heritage (neboli odkaz). Tváří projektu a zároveň vedoucí porotkyní reality show The Way je Katarína Král, spoluzakladatelka značky PBL Prague. Na pomyslné porotcovské lavici ji doprovází Bára Nesvadbová, spisovatelka a šéfredaktorka magazínu Harper’s Bazaar a Lucie Robinson, jedna z našich nejžádanějších fotografek. Čtvrté místo v porotě je pak určeno hostujícím osobnostem české designérské scény.

Velké finále

Ve velkém finále o vítězství rozhodne závěrečná přehlídka, při které se utkají poslední dva finalisté. Osud budoucích návrhářů bude v rukou odborné poroty. Poslední 10. díl už divákovi odhalí zákulisí z výroby vítězné kolekce a záběry z jejího uvedení během Grand Openingu. Završí tak nejen cestu za úspěchem, ale poodhalí i veškeré přípravy a každodenní práci návrháře.

Projekt The Way

Projekt The Way přináší Designer Gallery Centra Chodov. Jeden ze soutěžících, Pavel Berky, říká: „Přišlo mi to jako velice dobrý nápad. Myslím, že když začne tak velký sponzor, jako je Centrum Chodov, spojovat kreativní lidi se širokou veřejností, je to začátek něčeho dobrého. Řekl jsem si: Aha, něco se tady děje a je potřeba k tomu přispět.“ Další z uchazečů o milion korun, Vladimír Staněk, dodává: „Tento projekt má potenciál kultivovat povědomí o návrhářích tady v České republice. Má šanci říct, jak ten byznys je vlastně náročný, že to není jen ten krásný svět, který se na nás valí navenek, ale je to skutečně makačka.“

Foto: The Way

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.