COS ladí na jaro a léto 2018 s přírodními materiály

Jednoduchost, moderní až futuristické prvky, přírodní barvy a snadná kombinovatelnost jednotlivých kousků – tak by se v kostce dala shrnout kolekce COS na jaro a léto 2018. Tvůrci se pro novou sezónu nechali inspirovat pozoruhodnými vlastnostmi papíru, které se promítly do použitých vzorů i celého pracovního procesu.

Zpátky do budoucnosti

Nová COS kolekce hledala inspiraci v minulosti, přítomnosti, ale i v představách o budoucnosti. Výsledkem jsou klasické kousky v moderním pojetí s až futuristickým nádechem. A v čem jsou jednotlivé kousky jiné? Tvůrci zvolili například nevšední materiály a některé detaily neočekávaně umístili na jiná místa.

Vůně přírody

Celý přírodní dojem kolekce podtrhují jak zvolené materiály, tak i použité barvy. Jednotlivé kousky jsou tvořeny bavlněnými textiliemi v mnoha různých podobách – texturované, potahované, nažehlené i mačkané. Další z nich pak tvoří pleteniny z lehounkých hedvábných vláken, silných papírových přízí i škrobených letních vln. Použité materiály doplňují přírodně laděné barvy. Nechybí zde nejjemnější bílá, organické tóny papíru či dřeva, ani hnědé tóny kombinované s pudrovými akcenty v okrové, listově zelené, mátové, námořnické modři či červeného jílu.

Jaké kousky si pořídit?

Kolekce nabízí celou řadu zajímavých modelů. Pozornosti by neměly uniknout zajímavě střižené trenčkoty, elegantní jednoduché šaty, topy rolákového střihu bez rukávů ani asymetrická trika. Jednotlivé kousky je možné využít na mnoho různých příležitostí – najdeme zde šaty vhodné na slavnostnější události, ale i kalhoty a topy na všední dny či do práce. Outfity jsou pak doladěny díky jednoduchým doplňkům v podobě hranaté kabelky a bílých bot.

Foto: COS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.