Co přinese letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week?

Nejvíce zahraničních účastníků v historii, přehlídky na různých lokacích a volně přístupný doprovodný program – letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week se postará o to, aby si každý příznivec módního světa přišel na své. Čtyřdenní akce, která startuje v sobotu 1. září 2018, představí tvorbu ze Španělska či Japonska, ale také 15 českých a slovenských autorů v čele s Adamem Kostou či Zuzanou Kubíčkovou.

Premiéra Martina Kohouta a návrat značky Blažek

Zářijová edice MBPFW přivítá vedle zahraničních umělců celou řadu známých jmen domácí scény. Těšit se můžete na přehlídky oblíbených autorů, mezi něž patří Adam Kosta, Denisa Nová, Jan Černý, Tereza Vu, Pavel Brejcha či dvojice Chatty nebo LAFORMELA. Chybět však nebudou ani nové tváře včele s vítězem soutěže Van Graaf Junior Talent 2018 Martinem Kohoutem, návrhářkou Dominikou Kozákovou nebo studenty Ateliéru designu oděvu zlínské Univerzity Tomáše Bati. Návrat na molo pak vyhlíží také Ateliér designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM, slovenská Nehera i největší domácí producent pánské konfekce značka Blažek. „Naše přehlídky jdou cestou inovativního stylingu. Chceme tak zvýraznit myšlenku, ze které kolekce Blažek jaro/léto 2019 vzešla, a ukázat, že i malosériová produkce má kreativní potenciál,“ říká k účasti na pražském fashion weeku šéfdesignérka značky Blažek Jana Kuťková.

Nejmezinárodnější ročník

Na přehlídkových molech MBPFW se v září představí hned 10 zahraničních tvůrců. Je to nejvíce v historii pražského týdnu módy. Módní příznivce čeká nezapomenutelná show španělské seznace Outsiders Division, extrovertní značky, za níž stojí trojice návrhářů David Mendez Alonso, Alberto Perancho a Ales Gallifa. Do Prahy zavítají také čtyři absolventi věhlasné tokijské univerzity Bunka Fashion Graduate University. Návrhář Zhenchuan Zhang předvede dámskou kolekci s názvem „Infinite possibilities“, Tong Zhang smíšenou kolekci „SAMPLE LINE“, Nicola Stefanie Thieleová dámskou kolekci „niconico“ a návrhářka Miki Imamura dámskou kolekci nazvanou „LiGHTPiA“.

Program pro širokou veřejnost

Veřejnosti je kromě přehlídky Jana Černého volně přístupné také promítání uměleckých videí natočených během uplynulých ročníků MBPFW. To bude probíhat po tři večery 1., 2. a 4. září na nádvoří Clam-Gallasova paláce. Pro všechny módní profesionály i ty, kteří o kariéře v módním průmyslu teprve začínají uvažovat, je na programu #jetovtobě FUTURE FASHION WORKSHOP. Zaměřený bude na oděvní materiály budoucnosti a za přítomnosti odborníků z knihovny materiálů MatériO Prague a návrhářky Ivy Burkertové se odehraje v pondělí 3. září (11–15 h). Vstup je volný na základě předchozí registrace. Na čtvrtek 6. září připravila společnost Aerofilms ve spolupráci s časopisem ELLE premiéru filmu McQueen. Promítání britského dokumentárního snímku o fenomenálním návrháři se uskuteční v kině Světozor. Vstupenky budou k dispozici v obvyklém předprodeji.

Foto: MBPFW

1 komentář

  1. […] devátá edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byla zahájena slavnostním večerem 31. srpna 2018. Ve čtyřech přehlídkových dnech […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.