Brýle pro první českou prezidentku již existují

Něco vám na titulku nesedí? Není se co divit. Na první českou prezidentku stále čekáme, ale Nastassia Aleinikava a Pavel Kahotski už pro ni mají vytvořenou kolekci brýlí. „Abyste s nimi byla připravena prohlédnout nečistá jednání a vidět do budoucnosti,“ tak zní sdělení kolekce pomyslné první prezidentce České republiky. 

Pět ctností paní prezidentky

I když ji ještě neviděli, o tom, jakými vlastnostmi by měla budoucí česká prezidentka oplývat, mají tvůrci brýlí jasno. Vize, kdy by měla nositelka nahlížet na věci nezkresleně a z mnoha úhlů, se stala inspirací pro podobu brýlí. Pojmenování pak brýle získaly podle čtyř kardinálních a jedné božské ctnosti – statečnosti, umírněnosti, spravedlnosti, moudrosti a lásky. Stejně “ctnostná” je u brýlích i samotná výroba. Ta probíhá téměř výhradně ručně. „Používáme záměrně silnější materiál, abychom měli větší prostor pro sochaření,“ podotýkají Anastázie a Pavel. Do vnitřní plochy stranice také zasadí malé zirkonové srdíčko a na konce stranic větší zirkony od českého výrobce Preciosa. Ze zbytků acetátového těla obrub, což je přírodní materiál z celulózy, pak vznikají brože. Snaží se tak tento materiál využít do posledního kousku. 

Statečnost, brýle stvořené k pohledu do slunce. Obruby jsou masivnější než u ostatních modelů, skla zatmavená. V neokázalém vzhledu vyniká geometričnost kulatých čoček. Pozorným pohledům neujde „hvězdný“ třpyt, který jako by ulpěl na povrchu.

Umírněnost, brýle k vládnutí psaným slovem i sobě samé. Evergreen v garderobě každé dámy. Jejich něžné průhledné obruby opatrně zabarvil odstín lila. 

Spravedlnost, hranatý tvar obrub působí tak, že spěje k naprosté vyváženosti. Brýle pro každý den a pohled, který neuhýbá před bezprávím. Jejich elegantní vzezření dokonale vyleštěného šedomodrého acetátu zdobí ručně zhotovená textura coby nepostradatelný dotek lidskosti. 

Moudrost, jakkoliv mohou jejich obruby působit přísně, jsou jako maska, díky níž nacházíme jistotu pro naše rozhodování a jednání. Jsou jako neodmyslitelná součást ženské krásy, jejíž odstín se skládá z různých tónů. 

Láska, růžovo-hnědé brýle pojmenované dle jedné z božských ctností. Tvar jejich čočky opisuje kontury oka. Jsou nevšední jako večerní slavnost, a přesto sluší snad každé ženské tváři. 

Foto: Vojtěch Veškrna / Nastassia Aleinikava studio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *