Brno voní kávou: Týden kávy 2017 právě startuje

Nejsem zrovna podzimní typ, ale pár věcí, na které se v tomto období těším, se vždycky najde. A jednou z nich je brněnský Týden kávy (a to nepatřím k velkým kávoholikům). Letos se koná již sedmým rokem a vůně kávy provoní jihomoravskou metropoli od 1. až do 8. října.

Týden, kdy voní káva

Týden kávy je oslava velká jako Brno. Na pestré kavárenské mapě Brna ukáže své místo 68 zapojených kaváren, v nichž se po celý týden budou servírovat kávové speciality, workshopy a degustace. Speciální festivalový program bude naopak koncentrován do nově otevřeného gastronomického centra města – Tržnice Brno a přilehlého nádvoří Staré radnice, které se stane centrem kávového dění. O víkendu 7. a 8. října se zde odehraje vrchol celotýdenního kávového maratonu – dvoudenní Trhy kávy.

Kávové trhy

S koupí vstupenky na Trhy kávy získá návštěvník po oba dva dny neomezenou konzumaci káv od dvaceti dvou kávových značek. Zúčastnit se může kávových laboratoří, dvaceti cuppingů pražíren, čtrnácti přednášek a má-li odvahu předvést vlastní kávový um, také soutěže pro veřejnost v přípravě filtrované kávy. Rozšiřovat kávové obzory půjde nejen degustací kávy. S sebou si návštěvníci mohou odnést kávová zrna a nejrůznější pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich používání.

Brno – kávový ráj

Brno je rájem kávomilců, ale i kolébkou mnoha úspěšných baristů. Stejně jako v předchozích letech se proto v lokální Soutěži baristů Týdne kávy utkají během kávových trhů známé i nové tváře brněnské kavárenské scény. Umění odvážných baristů ze zapojených brněnských kaváren ohodnotí Jan Škeřík, Barista roku 2017 a hlavní host festivalu, Michal Křižka, Zdeněk Smrčka, Jaroslav Slámečka, Vojta Růžička, Marek Knopp a Michal Kocman.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *