Nejlepší looky z reality show The Way

Reality show The Way, v níž se představila řada mladých a nadějných návrhářů, před nedávnem poznala svého vítěze. Stal se jím Pavel Berky, který porotu složenou z módních expertů zaujal nejvíce. My se dnes ohlédneme za exkluzivní módní přehlídkou konanou v prostorách Vnitroblocku, v níž se představila trojice finalistů soutěže a jako čestný host také topmodelka Alina Baikova. Pochází z Ukrajiny, ale žije v New Yorku, kde také fotila pro značky jako Dior či Givenchy. Show představila VIP hostům tři kolekce. Každá byla uchopena unikátně dle zadání soutěže, kdy tématem bylo dědictví s ohledem na udržitelnost. Ta se nyní stává nejen trendem, ale zejména nezbytností v módním průmyslu.

Nejlepší looky z The Way

Pavel Berky, slovenský návrhář žijící v Londýně, se nechal inspirovat obdobím módy našich maminek a babiček. Přidal minimalismus a stejně elegantní ženskost, které uchopil jemu vlastním inovativním přístupem, hrou barev a neotřelými střihy. Jeho kvality již ocenili také v americké Exalt Fashion Show, díky které nyní předvede své kolekce na Fashion Weeku v Paříži, Miláně, Londýně a New York City.

Lay Sedláková jako jediná žena původně vstoupila do soutěže jako náhradnice. Díky kvalitě a pečlivé práci si však od začátku získala vysoké uznání poroty a také divokou kartu, díky níž postoupila z druhého kola rovnou do finále.

Jiří Kalfař na rozdíl od dalších dvou finalistů fashion design nikdy nestudoval. Provedením kolekcí nicméně dokázal přesvědčit nekompromisní porotu o svém místě ve finále. Dnes jeho modely nosí například Karolina Kurková či Louisa Johnson a objevují se mezinárodně například v Sport´s Illustrated, Vogue.it, L’Officiel nebo módní bibli Harper´s Bazaar. Díky znalosti světa módy a divadla dokáže reagovat na potřeby veřejnosti a zároveň povýšit kreativitu ve vizi a vizi v realizaci.

Foto: Lucie Robinson

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *