21.12.2017 Jana K. 1Comment

Celkem 100 tisíc korun vynesla dražba obrazů sedmi autistických umělců. Ta se konala 13. prosince v pražské Hauch Gallery, jejíž prostory fondu AutTalk poskytl majitel Jan Třeštík. Kromě zmíněných děl byla v dražbě i kresba Kluk s ušima, kterou věnoval akademický malíř Josef Bolf. Ředitelka nadace AutTalk, modelka Kateřina Sokolová, má z večera radost: „Velice se to povedlo. Těší mě, že se podařilo nejen vybrat tolik peněz pro pečující rodiny, ale i zviditelnit umění autistických umělců. Vybrané peníze poputují na přímou finanční podporu rodin pečujících o autisty,” uvedla.

Dražba na pomoc AutTalk

V úvodu večera se konala nejprve veřejná dražba tří děl, po které následovala tichá dražba všech dalších vystavených obrazů. Vydražila se díla za téměř sto tisíc korun. Zisk z dražby jde ve prospěch Nadačního fondu AutTalk, nově vznikající značky MAAPPI a společnosti Adventor. Večerem provázel moderátor Petr Říbal, a to bez nároku na honorář. Program na začátku zpestřily dvě skladby v podání Denise Szalbota, mladého klavírního virtuosa s Aspergerovým syndromem, který pak svým uměním prokládal k radosti hostů celý večer. Vernisáž, kterou přišla podpořit i modelka Zuzana Stráská, byla jen jednou z mnoha aktivit AutTalku. Kateřina Sokolová prozradila, že na následující rok už spřádá velké plány: „Na příští rok se moc těším, protože nás čekají hned dva velké projekty, o kterých ale zatím nemohu mluvit. Mohu ale slíbit, že o AutTalku hodně uslyšíte a uvidíte. Jsem tomu moc ráda a těším se, že budeme moci dále rozvíjet naše aktivity v rámci pomoci pečujícím rodinám.”

Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk

Nadační fond AutTalk podporuje vše, co pomáhá rodičům usnadnit péči o dítě s autismem. Nadační fond AutTalk, který v roce 2015 založila Kateřina Sokolová s tatínkem Janem Sokolem, zprostředkovává přímou finanční podporu pro rodiny, pomáhá každému, kdo potřebuje poradit s řešením každodenních situací s dítětem, poskytuje psychickou podporu, sociálně právní poradenství či praktické rady, co a jak zařídit. Nadační fond AutTalk rovněž zprostředkovává setkávání rodičovských skupin s přednáškami a diskuzemi. Možnosti jak, kde a čím mohou lidé přispět, najdete na webu www.auttalk.cz

 

Přečtěte si také

One thought on “Nadační fond AutTalk Kateřiny Sokolové dražil obrazy autistických umělců

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *