Designblok 2016

Designblok 2016: Týden designu a módy startuje již za pár dní!

Před námi je prodloužený víkend a možná i vy právě vymýšlíte zajímavý program. Užijte si volné dny s pořádnou dávkou módy a stylu a vydejte se na pražský Designblok 2016, který se koná 27. – 31. října. Co vás na něm čeká?

Designblok 2016

Designblok 16 představuje hlavní hvězdy

18. ročník Designbloku, největší české přehlídky módy a designu, opět přivítá věhlasné umělce. Těšit se můžete na takové hvězdy, jakými jsou japonský designér Arihiro Miyake, francouzský inovátor Francois Azambourg, španělský designér Tomás Alonso, chmara.rosinke či Matthias Kaiser. Ať už tato jména znáte, nebo jsou pro vás neznámá, jedno je jisté – jejich expozice a módní přehlídky budou rozhodně stát za to.

Designblok 2016

Impozantní lustry i Sputnik

Designblok 2016 se díky instalacím a módním přehlídkám tvůrců z 20 světových zemí postará o to, abyste ani na chvíli nestačili úžasem zavřít pusu. Arihiro Miyake vás okouzlí impozantním lustrem Coppélia, Francois Azambourg zase představí Sputnik, lampu inspirovanou vesmírem. Tomás Alonso odhalí své nové designérské objekty, rakouské tvůrčí duo chmara.rosinke se novou kolekcí pokusí navázat na úspěch svého loňského projektu minimalistického bydlení. Své místo si na Designbloku našly i tradiční keramické řemeslné postupy, které se ve spojení s experimentálním přístupem objevují ve tvorbě Matthiase Kaisera. Právě tento umělec byl jednou z hlavních hvězd letošního London Design Weeku.

Designblok 2016

Česká stopa na Designbloku 2016

Obdivovat budete moci i výtvory českých designérů, které představí nejeden zajímavý projekt. Art House v tichém prostoru Lapidária poskytne návštěvníkům pohled na křišťálový lustr Maxima Velčovského inspirovaný kostnicí v Kutné Hoře, instalaci objektů tvořených speciální kombinovanou technikou od první dámy českého šperku Evy Eisler či kolekci koberců Lucie Koldové. Netradiční produkty i zajímavé instalace budou dokonalou možností, jak se v podzimním počasí zabaví dospělí i děti.

Designblok 2016

Foto: Designblok

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *